Як просувати сайт по низькочастотним запитам

Низькочастотні запити, кожен сам по собі, не принесуть вам величезного трафіку і можуть бути зовсім неочевидними, на відміну від більш популярних ключів. Але просування за такими запитами забезпечує ряд відчутних переваг, тому, досвідчені фахівці активно використовують таку стратегію на практиці.

До низькочастотних запитів (НЧ) відносяться переважно такі, частотність яких менше 100 показів на місяць, а сам запит складається з трьох і більше слів. Хоча, в залежності від конкретної ніші, це визначення може зміняться.

Ось кілька прикладів з різних ніш:

 • магнітний конструктор magical magnet;
 • поляризаційний фільтр для nikon;
 • проект одноповерхового будинку з трьома спальнями;
 • інструкція пральної машини bosch serie 4.

Однак є чимало плюсів просування по НЧ, які актуальні практично для будь-якого проекту:

 1. низький рівень конкуренції або її повна відсутність;
 2. швидке досягнення хороших позицій у видачі;
 3. трафік по НЧ забезпечує хороші показники конверсії, завдяки більш чіткому запиту;
 4. максимально широке охоплення аудиторії;
 5. стабільність трафіку (менше залежності від динаміки по конкретному ключу);
 6. залучення трафіку з інших видів пошуку (голосовий і візуальний пошук);
 7. велика кількість запитів, що в сумі дає великий попит і трафік.

Запити різної частотності

Просування сайту по низькочастотним запитам може бути тривалим і копітким процесом (хоча це актуально для SEO в цілому). При грамотному підході можна отримувати стабільний трафік навіть у висококонкурентних тематиках, і в повній мірі окупити всі інвестиції.

У цій статті я поділюся групою практичних порад, які допоможуть вам успішно вирішити це завдання.

Один з плюсів використання НЧ-запитів при просуванні – їх велика кількість. А якщо вам вдасться знайти такі ключі, які майже не використовуються конкурентами, отримати трафік буде набагато простіше і дешевше.

Для збору семантики, більшість використовує один і той же джерело – статистику, яку можна отримати через Яндекс.Wordstat і Keyword Planner. Рідше, це доповнюється аналізом сайтів конкурентів. Але є кілька джерел ключових слів, робота з якими дозволяє отримати набагато ширший список запитів.

Пошукові підказки Google і Яндекс

Такі запити можуть мати взагалі нульову частотність по Wordstat, але при цьому генерувати переходи і конверсії. А поліпшення поведінкових факторів і бонуси для семантичного пошуку завдяки їх використанню, дозволяють просунути цільові посадочні і по більш частотним ключам.

Схожі запити

За багатьма запитами у видачі пошукових систем, крім звичних сніпетів, з’являється і блок зі схожими запитами. Коли Користувач їх розкриває – з’являються нові і т. д. в Google необхідно звернути увагу на блок “пов’язані запити”, після топ-10 видачі:

 • Схожі запити у видачі Google.
 • А в Яндексі це блок “люди шукають”:

Парсинг Q&A сайтів

Майданчики питань і відповідей, а також інші подібні UGC-проекти, є відмінним джерелом низькочастотних запитів. Тільки для їх парсингу доведеться витратити чимало часу і використовувати такі інструменти як xpath-парсери (наприклад, Scraper для Chrome, Screaming Frog SEO Spider).

Answer the Public

Класний безкоштовний інструмент, який на основі одного базового запиту-маркера, вміє підбирати широкий список ключів з питаннями, приводами і схожими фразами. Раніше сервіс підтримував тільки англійську мову, але тепер в списку доступних з’явився і російська.

Статистика по інших платформах

Просування сайту не обмежується одним тільки текстовим пошуком, трафік можна залучати з різних платформ і пошукових вертикалей. Вивчаючи статистику по ним, можна знайти і цікавий пул запитів для розширення семантики. Наприклад, за допомогою таких інструментів як KeywordTool.io можна збирати ключові слова з цілого ряду платформ, не тільки з Google.

Спробуйте попрацювати з перерахованими джерелами на практиці, і ви помітите, наскільки ширше стануть ваші можливості при роботі з семантикою.

Як використовувати низькочастотні запити при оптимізації сайту

Збір хорошої бази ключів – це тільки частина роботи. Потрібно ще й грамотно розподілити їх по сайту, щоб домогтися високих результатів. І тут все не так очевидно, як може здатися з першого погляду.

Одна з особливостей роботи з НЧ – під такі групи ключів не обов’язково створювати новий контент у форматі звичних сторінок або статей. Найчастіше це невиправдано з точки зору фінансових витрат. Тому найчастіше використовується практика постоптимізації вже існуючих сторінок, а саме:

 1. включення НЧ запитів в мета-теги Title і Description сторінки;
 2. потрібні ключі вписуються в текстовий вміст;
 3. запити інтегруються в заголовки, списки та інші елементи структури.

Таким чином, можна інтегрувати в сторінку всі необхідні ключовики, уникаючи при цьому необхідності писати новий текст з нуля або істотно переробляти існуючий.

Крім цього, є ще кілька способів використання НЧ при оптимізації сайту:

 • використовувати їх для опису файлів зображень (вміст Alt);
 • створення додаткових посадочних під НЧ-запити шляхом тегування / гіперсегментації структури сайту (наприклад, фільтри в каталозі інтернет-магазину або розділи під топоніми на сайті);
 • оптимізація під локальний і голосовий пошук;
 • генерація UGC-контенту, наприклад, створення тематичних гілок в розділі Q&A на сайті;
 • використання НЧ в якості анкорів для зворотних посилань.

Суть в тому, щоб максимально використовувати вже існуючий контент і елементи структури сайту. Це набагато простіше і дешевше, ніж навмисно генерувати контент під НЧ.

Підсумок

Просування по низькочастотним запитам не є якимось окремим напрямком в SEO, але це важливий елемент загальної стратегії роботи над будь-яким проектом. Для оптимізації під НЧ, часто навіть немає необхідності створювати новий контент, що економить і бюджети, і час.

При грамотній реалізації цієї стратегії на практиці можна домогтися хороших результатів у вигляді зростання позицій сайту в пошуку, і, як наслідок, залучати стабільний трафік, який відрізняється хорошою конверсією.

Оцініть статтю
Додати коментар