Як сеошникам не щастить з графом знань Google через особливості адміністрування WikiData

Всі знають: щоб зробити сутність сильнішою, досить посприяти її попаданню в граф знань Google. Оскільки для графа Google збирає дані з багатьох джерел, включаючи інші графи, яким він довіряє, то здається достатнім додати потрібну сутність в потрібний граф або базу даних. З деяких таких баз інформація відразу йде в граф знань Google і побачити зміни у видачі можна вже через тиждень. Наприклад, WikiData. У цьому пості мова піде тільки про WikiData – зазвичай сеошники саме з нею і працюють.

На ділі не все так просто, оскільки в WikiData звірствують адміни і сеошників вони не просто не люблять, а ненавидять. Періодично виникають гоніння навіть на ключові фігури в SEO-світі і їх особисті профілі. Так у вересні позбувся своєї панельки знань Matt Diggity, яку йому робив Matthew Woodward. Війна з сеошними панелями почалася ще в грудні 2019-січні 2020. Тоді їх видаляли за відсутність notability (навіть якщо людина була і правда відомою в SEO-середовищі). Тоді сеошники стали робити свої панельки без згадки SEO, а як у Brian Dean, наприклад, American Entrepreneur.

Matt Diggity теж з деякої спроби був занесений в панель як американський підприємець. Але тепер їх видаляють за спам / рекламу, так що його видалили теж.

ДО РЕЧІ, Brian Dean був теж доданий Matthew Woodward і можна зреверс-інжинірити, як він це зробив, якщо цікаво. І його (ще?) не видалили.

З усіх відомих мені сеошников, яких я встигла подивитися, залишити в професії приставку SEO, вдалося тільки Aleyda Solis. іншим довелося стати музикантами, блогерами, авторами, навіть Bill Slawski – просто Американський консультант.

Отже

3 поради щодо роботи з WikiData:

  1. Перш ніж додавати дані по потрібній вам сутності в WikiData, профіль потрібно прогріти і трошки прокачати. Слідкуйте за Abuse Log. Краще його не триггерити взагалі.
  2. Не додавайте сутності по SEO з іншими сутностями, використовуйте для цього різні профілі.
  3. Допомагає, якщо потрібну сутність з плином часу підправити з ще 2х профілів.
Оцініть статтю
Додати коментар