🧍 Як уникнути санкцій за автогенерацію сторінок через розумний фільтр

Якщо згенерувати через розумний фільтр понад 1000 нових сторінок з ЧПУ, то є великий ризик отримати малоякісні сторінки. Як цього уникнути? Чи є приклади таких сайтів, в яких вдалося створити сотні тисяч якісних сторінок на основі розумного SEO‑фільтра?

Ризик отримати малоякісні сторінки буде в будь-якому випадку. Цього ніяк не уникнути. З цим потрібно змиритися і тестувати. Якщо тест позитивно впливає на трафік – “забити”.

Але тут треба розуміти, яка кількість сторінок ви збираєтеся генерувати. Наприклад, навіть 5 000 – 10 000 сторінок для сайту – мільйонника – це занадто мало, в цьому немає сенсу. А для сайту з відвідуваністю до 100 000 в місяць – нормально.

Якщо говорити про ймовірність потрапити під фільтр, то я думаю це малоймовірно. З мого досвіду, для інтернет‑магазинів пошуковики допускають такі сторінки, інакше можна було б кожен сайт по фільтр заганяти.

Уявіть магазин техніки, який бере характеристики і фото товарів з сайту виробника. Пошуковики це розуміють. Плюс, в рамках одного такого сайту контент сторінок може сильно перетинатися. Наприклад, сторінка категорії з усіма товарами або сторінка підкатегорії з частиною товарів і т.д.

Як знизити ризик санкцій за НКР

Знизити ризик санкцій за малоякісні сторінки можна, якщо згенерувати унікальний Title, Description і h1 для кожної сторінки.

Пишеш формулу генерації. Наприклад, таку:

{{основний заголовок сторінки}} {{параметр фільтрації}} – купити за ціною {{Ціна}} грн. з доставкою в інтернет-магазині

Залежно від розділу сайту, будуть змінюватися “основний заголовок сторінки”, “параметр фільтрації” і ціна товару.

Приклад Title:

Праска електрична синя + купити за ціною 1 399 грн. з доставкою в інтернет-магазині

Приклад Description:

Вигідні ціни на праски електричні сині тільки в наявності в інтернет‑магазині. Замовити товари телефоном

Приклад h1:

Праска електрична синя

Чому для згенерованих сторінок не обов’язково робити унікальні заголовки та описи?

Для сайтів з великою кількістю сторінок не має сенсу складати красиві, вивірені Title і Description. Це дороге задоволення.

Уявіть, що у сайту 100 000 сторінок. Складати і розміщувати унікальні Title і метатеги недоцільно, бо це довго і дорого. Для кожної нової сторінки потрібно буде складати їх заново.

В реальності це досить складно зробити, бо кількість нових сторінок на сайті SEO‑фахівець не завжди може своєчасно відстежити — іноді нас про це не повідомляють. Якраз для того, щоб уникнути проблем із заголовками і описом, створюються маски генерації Title і Description за формулами.

Вказуєте формули і ТЗ розробникам, щоб вони врахували це при впровадженні розумного SEO‑фільтра. Або робите самі пост-фактум, якщо дозволяє CMS.

Приріст трафіку зазвичай близько 5-15 %, в залежності від проекту. Але в цілому, це не завжди вигідно по грошах, тому я б не ставив це завдання як основне.

Оцініть статтю
Додати коментар