Як вибрати домен для рев’ю-сайту під Захід?

Описав свій досвід з вибору та купівлі дропів для англомовних статейників.

Загальне

 1. Шукайте \ купуйте дроп. Не використовуйте новореги (втратите час на розгойдування.
 2. Найпростіша схема-шукати на Expireddomains, купувати на аукціоні GoDaddy.
 3. Більш складна схема – парсити вихідні посилання топових сайтів по вашому регіону / тематиці, перевіряти ці домени на доступність і реєструвати те, що вам підходить. Таким чином отримуєте дроп з вхідним тематичним посиланням. Та й часто ці домени не потрапляють на експайред.
 4. За безкоштовні якісні дропи конкуренція дуже велика (адже їх шукає кожен другий індус), іноді простіше витратити 100-200$ і отримати в бонус трохи краще посилальне.
 5. Не ускладнюйте собі життя і беріть класику: com, net, org, biz, info
 6. Якщо хочете отримати саме красивий дроп, то використовуйте просте рішення: на Expireddomains у вкладці “Adwords Global” поставте CPC >20. Чим більше ця цифра, тим звучніше будуть домени, тому що ви будете отримувати дорогі Ключі

Параметри

 1. Важливо: шукайте сайти, на яких раніше були саме блоги, рев’юшнікі і сайти подібного типу. Іноді це важливіше фактора тематичності.
 2. Для аналізу найчастіше достатньо Ahrefs і Spamzilla
 3. Не бійтеся брати домен з DR10-20, набагато важливіше самі посилання, їх тип і якість донорів (воно часто не корелює з DR, тому що його легко накрутити)
 4. Звертайте увагу на те, чи ранжирувався раніше дроп по ключах. Якщо ви заточуєте сайт під конкретну нішу/ключ – можна відразу шукати дроп, який вже був в топі за цими ключами. Якщо такої мети немає, то просто дивіться історію видимості його ключових слів. Наявність позитивної історії – плюс фактор.
 5. Також дивіться на те, чи був у дропа трафік. Зараз скажу спірну думку, але якщо я бачу на сайті хороші посилання і відсутність трафіку в історії, то у мене виникає питання, чому так? Чи були це погані посилання або поганий контент?
 6. Ви все це знаєте, але про всяк випадок повторю: вирішує не кількість беклінків, а кількість унікальних посилаються доменів.
 7. Не так актуально для статейників, але все одно не завадить перевіряти скільки сторінок цього домену все ще живуть в індексі Гугла. Ви 100% заженете нові сторінки в індекс легше, якщо в ньому вже щось присутньо. А коли підбираю домен для агрегаторів, каталогів і великих сайтів – це для мене мастхев.
 8. Виключаємо домени з посилальними вибухами (без подальшої підтримки)
 9. Уважно аналізуйте Best by links в Ahrefs: ми для своїх проектів не беремо дропи, у яких більше 50% посилань ведуть на одну (не головну) сторінку. Здається, що це безпроблемно можна вирішити редиректом, але ефективність таких дропів викликає у мене багато сумнівів.

Перевірка

 1. Перевіряйте заздалегідь на фільтри (точно не скаже ніхто, але Website penalty Indicator допомагає в деяких випадках це побачити)
 2. Перевіряйте скільки разів домен міняв власника. Якщо більше 2-3 за 10 років – краще не брати
 3. На що ще дивитися в WebArchive крім стандартних стоп-факторів (ххх, азіатські сайти, гембла і т.д) – на те, чи змінював сайт тематику. Якщо він 10 років був тревел-блогом, а потім на рік став рев’ю сайтом – не раджу таке купувати. Якщо це був авторський блог, обов’язково дивіться, чи живі соц.мережі автора і чи можна буде поставити попереднього власника в блок “автори” вашого сайту (всім хто вариться в гемблових нішах – Привіт!)
 4. Домени, що пройшли по чек-листу, потрапляють в список покупки (в Гугл таблицях) з такими даними:
  1. ім’я домену
  2. вартість в $, яку ми готові за нього заплатити
  3. DR
  4. кількість посилаються доменів \ посилань
  5. видимість ключових слів (зараз\пік за всю історію)
  6. трафік (зараз\пік за всю історію)
  7. ціна аукціону на момент пошуку
  8. дата закінчення аукціону аж до хвилини
  9. посилання на аукціон
  10. посилання на вебархів
  11. сторінок в індексі
  12. коментар
Оцініть статтю
Додати коментар