Як злити 80к євро на успішному проекті

Одна з класичних історій в клієнтському SEO, коли сторони не розуміють один одного і програють всі.

Початок: комерційний проект

Будуємо з нуля сайт, робимо контент, посилальне і все таке.
У перший рік клієнт витрачає на проект (наші послуги) 15к євро, другий рік – 10к євро, третій рік по мінімуму підтримуємо проект, витрати – 3к євро

За три роки з органіки клієнт отримує 1550 лідів у вузькій дорогій ніші.

Весь цей час додатково відкручується контекст (на суму 365к євро) і завдяки цьому чітко розуміємо цифру вартості конверсії – 91 євро за один лід.

Складаємо всі цифри та отримуємо позитивну математику: на SEO напрямок за 3 роки витрачено 28к євро, а лідів отримано на суму 141К євро. Прекрасно, живемо і радіємо.

Другий проект: Ідея

Побічно помічаємо, що на сайт приходить дуже багато загальнонаціонального SEO-трафіку, а бізнес клієнта – дуже локальний, в одному маленькому містечку.

Разом приходимо до ідеї, що можна зробити агрегатор подібних бізнесів. Трафік в цій ніші добувати ми вже вміємо, а монетизувати агрегатор можна купою способів: від виділених спецрозміщень і продажу лідів до банальних блоків контекстної реклами.

У цей момент відбувається диво і уряд схвалює клієнту безповоротний грант на створення цього сайту в розмірі 80 тисяч євро. Натхнені приступаємо до роботи.

Створення проекту

Будуємо агрегатор + блогову частину, тому що добре вміємо в контент. Розробкою займається клієнт з прогерами на аутсорсі і чомусь сам дає їм ТЗ, без консультації з нами.

Тут починаються непорозуміння, тому що клієнт йде у творчий відрив і ігнорує багато з того, що ми рекомендуємо робити.

Дуже часто, детально і навіть набридливо пояснюємо клієнту, що дві головні внутрішні складові будь-якого агрегатора – це картка компанії і кількість сторінок цих компаній на сайті.

З горем навпіл вносимо правки в сайт, робимо прототипи і нормальну картку компанії. Всі ці правки обходяться клієнту в 7к євро і розуміння, що сеошников треба залучати до старту проекту, а не після.

При цьому не виходить достукатися по головному моменту: потрібно заповнювати сайт сторінками компаній, потрібні тисячі й десятки тисяч сторінок на сайті, тому що це агрегатор, без великих бюджетів він розвивається тільки на обсязі, за допомогою мікронч запитів.

А клієнт з розробниками додали пару сотень сторінок компаній і на цьому зупинилися.
Також головну сторінку (повинна була бути у формі лендінга), про нас, і т.д – чомусь не хотіли робити і просто зробили редирект.

Результати та перспективи

За 9 місяців наздоганяємо по трафіку перший клієнтський проект, якому знадобилося на той же результат 3 роки. Кожна друга стаття в контент-розділі залетіла в featured snippets.

З мінусів: на сайті розміщено дуже мало карток компаній. Не більше 5% від того, що можна зробити в ніші.

Ми запускали більше сотні проектів з кількістю сторінок > 1млн кожен і дуже добре бачили, як розмір охоплення бази компаній впливає на результати по трафіку. Навіть без великого посилального можна вилазити по мікронч запитам, маючи картку компанії на своєму сайті.

Але в загальному і цілому по сайту хороші надії, тому що навіть з мінімальними зусиллями і витратами на SEO отримали відгук, початковий результат і розуміння, що стеля проекту в цьому гео – ще х20-х30. І потім можна йти в інші гео.

На даному етапі, навіть якщо просто повісити блоки контексту, сайт буде приносити більше 1к євро в місяць. А при великому трафіку планувалася монетизація по спецрозміщеннях і мультиплікатор х4-х5 при продажу.

Шок

У якийсь момент клієнт пише, що зупиняє всі роботи за проектом, тому що сайт не приносить йому лідів в локальний бізнес.

Ніякі розмови про те, що агрегатор з трафіком з інших міст і не повинен приносити йому лідів – не діють.

“У сайт вклали 80к євро, а він приніс за весь час 5 лідів. ROI у цього проекту вкрай негативний”. – відписав він.

Тут повинні бути висновки, але їх немає, тому що крім подиву у мене ніяких емоцій.

Клієнтське SEO іноді породжує такі дивні історії

Оцініть статтю
Додати коментар