🤲 Як зробити коментарі та відгуки на сайті корисними для SEO

Як встановити мікророзмітку для відгуків на сторінці сайту і які коментарі пошуковики будуть розцінювати як перевагу.

Відгуки та коментарі на сторінках сайту корисні для відвідувачів, і для SEO проекту. У статті розібрали вимоги пошукових систем – якими повинні бути відгуки, щоб вони допомагали просуванню сайту.

Які коментарі на сторінці враховують ПС

На деякі сторінки сайт варто підключити коментарі або відгуки. Зазвичай ці елементи додають на статті в блозі та картки товарів. Коментарі та відгуки допомагають користувачам і працюють в плюс для просування в пошукових системах.

Корисні для відвідувачів сайту:

 • діляться думкою про товар і досвідом використання, допомагають вибрати;
 • спілкуються з однодумцями, обговорюють теми.

Корисні для SEO:

 • користувачі частіше заходять на сторінку, щоб відповідати на гілку коментарів, пошуковики розпізнають це і цінують живу активність;
 • у відгуках можуть зустрічатися ключові слова, в тому числі низькочастотні та ключі конкурентів, які теж впливають на оптимізацію сторінки;
 • за рахунок додавання нових коментарів на сторінці додається новий контент, а оновлення сторінки цінують пошуковики.

Отже, відгуки – це корисно, але як пошуковики їх розпізнають, чи буде плюсом постійна активність одних і тих же користувачів, як вони ставляться до коментарів Адміністрації сайту і як вживати Ключі?

Які відгуки на сайті корисні для SEO

Зібрали список вимог:

 1. Коментарі та відгуки повинні бути довгими, приблизно від 30-40 слів, вони з більшою ймовірністю будуть змістовними і корисними.
 2. На сторінці має бути обговорення, тобто на SEO вплинуть коментарі, якщо їх не менше 5-10 штук.
 3. Відповіді Адміністрації сайту на коментарі нормальні, це навіть вітається, якщо автор статті вступає в діалог або компанія відпрацьовує питання.
 4. Наявність негативних відгуків підвищує довіру – вище ймовірність, що Коментарі живі, їх не видаляють. А відповіді Адміністрації говорять про те, що до них прислухаються.
 5. Якщо на різних сторінках коментарі часто пишуть одні й ті ж автори, в цьому немає нічого поганого — це просто означає, що у сайту є якась постійна аудиторія. Головне, щоб текст був без спаму.
 6. Коментар повинен відповідати вмісту контенту, бути по темі.
 7. Текст звернення враховується так само, як текст на сторінці, так що таким чином можна використовувати ключі. Зазвичай використовують ключі конкурентів, які не до місця в тексті статті, і низькочастотні. Вимоги такі ж – не можна робити переспам.
 8. Щоб почати обговорення, веб-майстри іноді використовують своїх коментаторів, які залишають перші відгуки. Це робоча техніка, головне, щоб відгуки були природними.
 9. Можна встановити мікророзмітку для відгуків, щоб дати додатковий сигнал пошуковикам.

Як отримати якісний для просування відгук?

Відгуки, в яких згадуються конкретні ключові слова та послуги, можуть мати позитивний вплив на ваш місцевий рейтинг і є конкурентною перевагою. Ще краще, коли ви можете отримати відгук, який має більш детальну інформацію. У таких відгуках згадуються конкретні ключові слова і конкретні послуги, які були виконані. Клієнти можуть говорити про конкретних людей, які допомогли їм. Такі відгуки дійсно допомагають просувати ваш бізнес, тому вони більш цінні.

Якщо клієнт не знає, що писати у відгуку, то ви можете допомогти йому навідними питаннями. Ось кілька варіантів питань, які повинні дати клієнтам деякі ідеї про те, що писати:

 • Яку послугу ми виконали для вас?
 • В якому місці була надана ця послуга? (Це може допомогти вам отримати назву міста місто в огляді).
 • Як була виконана робота?
 • Що вам сподобалося в роботі з нами?
 • Ви пробували будь-які інші аналогічні послуги?
 • Ви працювали з конкретними людьми, яких ви хотіли б згадати?
 • Як ви оцінюєте виконані роботи виходячи з послуг, якими ви скористалися раніше?
 • Чи є якісь поради, якими ви могли б поділитися з іншими про наш бізнес?

Думаю, такий шаблон допоможе вам отримати більш докладні огляди. Це спонукає людей говорити про конкретні продукти, можливо, навіть назвати місто. Відгуки потенційно можуть дати вам додатковий рейтинг, який ви не отримували раніше.

У мене був випадок, коли людина залишилася дуже задоволена роботою, але відгук записала загальними словами, що для мене не несе великої цінності, тому в слід. раз пришлю клієнту список подібних, навідних питань.

Як встановити мікророзмітку Schema.org для відгуків та коментарів

Для розмітки структури сторінки використовують Schema.org. розмітка не буде фактором ранжирування в Google або Яндексі, але вона все одно корисна, тому що показує пошуковим ботам, що є на сторінці, і відповідає за красивий сніппет з додатковою інформацією. Чим більше корисної інформації в сніппеті, чим більше місця він займає, тим вище ймовірність, що на нього клікнуть.

Розберемося з гілками коментарів і відгуками. Як розмітити статтю з коментарями за допомогою Schema.org:

 1. Використовувати розмітку для статті Schema.org/Article.
 2. Усередині неї розмістити розмітку для гілок Schema.org/Comment.

Коментарі зазвичай йдуть відразу після тексту. Блок з розміткою коментарів відноситься до статті і повинен знаходитися всередині розмітки статті Schema.org/Article.

Припустимо, що Коментарі оформлені як гілки з кореневим повідомленням і відповідями на нього, плюс голосування з лайками і дізлайками для кожного коментаря.

Для WordPress, наприклад, є такі плагіни:

 • найпопулярніший плагін Schema;
 • All In One Schema.org Rich Snippets;
 • WPSSO Schema JSON-LD Markup;
 • WP SEO Structured Data Schema;
 • Markup (JSON-LD) structured in schema.org.

Для Drupal ми знайшли модуль Schema.org, для Joomla! розширення J4Schema.org, яке працює з редактором JCE.

Розкажіть в коментарях, як ви стимулюєте користувачів залишати відгуки та коментарі на сайті? Помічали якісь позитивні ефекти від них в SEO?

Оцініть статтю
Додати коментар