✅ Яке майбутнє у статейних сайтів?

Адже по суті люди йдуть здебільшого в інтернет за інформацією або за покупками, а з урахуванням появи chatGPT та інших нейронок, користувачам тепер достатньо ставити їм запитання, а не вручну серфити сайти.

Я думаю, що на найближчі 3-5 років у них точно є майбутнє і ось чому:

Ну що, ти вже підписався (-ась) на нашу Тєлєгу? (° ͜ʖ°)
  1. Нейронки ще 2-3 роки будуть впроваджувати в пошук в тестовому режимі, тому що а) потрібно багато GPU ферм, щоб все це обраховувати на льоту, б) Google та інші пошуковики продають рекламу, і їм потрібна рекламна видача за запитом, відповідно, буде і звичайна, “олдскульна”.
  2. Усе залежить від інтенту користувача – не на всі питання можна відповісти міні-сніппетом нейроки, у багатьох професійних запитах потрібно читати цілу статтю, щоб розібратися що до чого = закрити свій інтент. Тому сайти існуватимуть. Приклад таких ніш: податки, медицина, техніка, будівництво. Та їх загалом багато.
  3. Виходячи з попереднього пункту – варто виробляти професійний контент у таких тематиках – щоб за будь-яких розкладів користувач переходив до повної версії вашого контенту. Помітили тренд останніх апдейтів? Google Review Update, Quality Update – тобто Google заохочує створення якісного контенту, а не рерайту на рерайт. Тренд чітко простежується.
  4. Google розуміє, що він домінує на ринку пошуку і поводиться егоїстично по відношенню до вебмайстрів (купа апдейтів, багато блоків реклами та інше). Але це все ж таки не зовсім гра в одні ворота – якщо у творців контенту (вебмайстрів) не буде монетизації = Google не буде давати трафік з пошуку – то і створювати контент не буде сенсу. А отже, у Google не буде даних, щоб давати якісні та свіжі відповіді своєю нейронкою. Тобто якось трафік буде доходити.

Що точно здохне – так це всякі сміттєві агрегатори типу конверсії валют, адрес та індексів – все це буде в швидких відповідях нейронки ІМХО.

І ТАК – ми вже все це проходили і проходимо на даний момент – у видачі Google давно зростає кількість Zero-Click запитів – тобто на велику кількість запитів Google вже відповідає прямо у видачі – на 25,6%!

Що робити?

  • Вчитися дешево створювати експертний контент з додатковою цінністю у вигляді графіки і відео.
  • Варто вчитися добувати трафік в інших джерелах, які також пов’язані з пошуком, – наприклад на YouTube. Там ви зможете застосовувати багато своїх SEO-навичок
  • Дивитися на GEO, до яких усілякі апдейти Google доходять в останню чергу – цими мовами класичне SEO житиме ще довше.
Оцініть статтю
Додати коментар