👇🏻 Які фактори впливають на індексацію зображень?

Які фактори впливають на індексацію зображень? Розмір і вага фото мають значення? І які формати індексуються, а які ні?

Атрибут alt використовується для ранжування зображень в пошуку по картинках, тому що допомагає пошуковим роботам визначити, що зображено на картинці. Також правильно оптимізовані атрибути alt у зображень позитивно впливають на ранжування HTML-сторінок, де вони розміщені.

Щоб зображення проіндексувалося потрібно, щоб:

  • сторінки, на яких знаходяться зображення не були закриті в robots.txt;
  • сторінки повинні бути проіндексовані. Іноді буває, що сторінки відкриті до індексації, але пошукова система їх не індексує. В такому випадку є ймовірність, що і зображення, які знаходяться на цих сторінках, не проіндексуються;
  • самі зображення не повинні бути закриті від індексації будь-якими способами.

Розмір і вага фото мають значення? І які формати індексуються, а які ні?

Потрібно оптимізувати вагу зображень, в середньому приблизно до 100 КБ. Вага впливає на швидкість завантаження сторінки, що впливає і на ранжування. Тому розміщуються на сайті зображення можна оптимізувати за допомогою доступних в мережі сервісів, таких як, ILoveImg, Compress JPEG та інших. Для фотографій необхідно використовувати оптимальний растровий формат – JPEG, PNG, GIF зі стисненням без втрати якості.

Для інших зображень, наприклад таких як логотипи та ілюстрацій потрібно використовувати векторний формат. Для сучасних браузерів рекомендується передавати зображення у форматах WebP або JPEG XR.

Але також для поведінкових метрик важлива якість зображення, тому потрібен компроміс між якістю і вагою.

Оцініть статтю
Додати коментар