Якісний пошук для інтернет-магазину

Я давно не зустрічав інтернет-магазини, у яких не було б пошуку на сайті. Але якісний пошук з продуманою логікою зустрічаю вкрай рідко. Пошук сьогодні – це не “рішення з коробки”, а складний продукт, який потрібно доопрацьовувати та покращувати постійно.

До речі, за допомогою поліпшення пошуку можна підвищити конверсію. Бачив декілька кейсів де після впровадження автоматичної корекції помилок число сторінок з пошуку, що переглядаються, збільшилася на 15%.

Що в себе включає якісний пошук? 🔍

  1. Однакова видача за запитами з буквами е / є (е/ё) і з різним регістром. Це базові речі, які передбачені майже у всіх коробкових рішеннях.
  2. Пошук по всіх зонах документа. Іншими словами, індексуватися повинні не тільки заголовки товарів, а й описи, характеристики. Але входження в заголовку повинно мати більш високий пріоритет. BM25F (ru.wikipedia.org/wiki/Okapi_BM25) на допомогу.
  3. Автоматичне виправлення помилок: відвідувач повинен отримати результати як за запитом «телевізор”, так і за запитом “телівізор”. Аналогічно із запитами “телевізорИ” і “телевізори”. Подібні запити зустрічаються досить часто. Для розв’язання проблеми потрібно обчислення відстані між словами (наприклад, відстань Дамерау-Левенштейна. Але товари з точною відповідністю мають більш високий пріоритет і показуватися на початку пошукової видачі.
  4. Налаштування синонімів. Наприклад, за запитами «програвач вінілу» і «вініловий програвач» користувач повинен отримати однакові результати. При ручному налаштуванні буде корисно проаналізувати найпопулярніші пошукові запити на сайті. Таку статистику можна отримати в Google Analytics / метриці (Стандартні звіти – > зміст – > за параметрами URL)
  5. Наявність фільтрів в пошуку. Можна перенаправляти редиректом людини на лістинг при збігу запиту і заголовка лістингу. Даний спосіб позбавить від необхідності робити фільтри в пошуку, бо вони вже представлені у відповідному лістингу.
  6. Пошук за категоріями. Добре, якщо є можливість звузити результати пошуку на якусь конкретну підкатегорію.
  7. Пошукові підказки та популярні запити. Це особливо важливо для користувачів мобільних пристроїв.
  8. Видача за всіма запитами. Навіть якщо за запитом не знайдено жодного релевантного товару, Запропонуйте відвідувачу персональну добірку товарів (за допомогою будь-якого сервісу товарних рекомендацій) та інші популярні запити.
Оцініть статтю
Додати коментар