✅ Який повинен бути правильний Tier1

Ці посилання повинні бути:

 1. тематичними.
 2. трастовими.
 3. передавати значимий Google PageRank для вашого сайту.

Всі три умови бувають рідко, якщо навіть є дві умови, то посилання хороше для Tier1. Трастовий / тематичний OutReach (з відкритим Tier2) і PBN на сьогодні дають кращі результати і їх можна використовувати в будь-яких кількостях. Сюди можна віднести ще пироги і крауд з тематичних/трастових сайтів.

Але цей пост трохи про інше. Хочу зробити акцент на прикладах, коли тільки одна умова якості на донорі.

Посилання тільки тематичне

Всі варіанти авто / ручних прогонів (в тому числі пироги), дешеві PBN з внутрішніх сторінок або GuestPosting/OutReach з тематичних слабких сайтів (в тому числі з тематичних сторінок, а не сайтів).

Раз сторінка не передає PageRank в наших умовах, значить ми або не можемо (не вміємо) додати Tier2, або посилання має понижуючі показники (санкції Google, теги rel, верстка, багато вихідних і т.д.), що Tier2 не має сенсу.

Ці посилання не зашкодять вашому проекту. Але і результат їх роботи можна побачити тільки під мікроскопом у ВК тематиках.

Основні цілі цих посилань:

 • просування НЧ ключів, через анкори.
 • обман конкурентів (коли ховаються основні посилання).
 • загін в індекс сторінок.
 • просування автора з вашого сайту на зовнішніх джерелах.
 • просування в Google.Maps цитуванням.
 • якщо посилання з тематичних сайтів, то навіть без PageRank вони можуть брати участь в підрахунку трасту сайту, і будуть протидіяти посиланням з пункту №3, в ухваленні рішення чи отримає санкції сайт.
 • у низькоконкурентних тематиках, де немає посилальних бюджетів, цей PageRank може бути значущим.

Посилання з трастового не тематичного ресурсу

Спонсорство або просто покупка з хорошого сайту (коли на сторінці вже 300 посилань або посилання приховані від передачі ваги, сюди ж можна віднести посилання які розміщують в прихованому розділі, коли з головної на них не можна потрапити), локальні каталоги, биті посилання з ТОП-ЗМІ через дроп-домени.

У цих посилань головна проблема, як їх загнати в консоль, раз на них немає PageRank. Але в цілому їх вплив на просування не дуже великий, оскільки на них немає відчутної ваги, плюс вони не тематичні (а тому при прорахунку трасту будуть йти як в плюс, так можуть і в мінус — тут важко вгадати).

Основні цілі цих посилань:

 • накрутка пузомірок.
 • повторення посилального профілю лідерів тематики.
 • якщо посилання посилається на сторінку, яка навколотематична і для донора і реципієнта, то шанс позитивно впливати на траст сильно зростає.

Посилання з прокаченої не тематичної сторінки

Головні сторінки, розділи або LandingPages сайтів з хорошим PageRank (зазвичай куплена або запечена) або сторінка з будь-яким посиланням, яку розгойдали Tier2.

Ці посилання круто працюють і дають хороший / помітний ріст в позиції, їх можна масштабувати не дуже дорого, але вони мають один великий мінус, коли вони передають значну частину посилальної ваги сайту, то критично підвищується шанс санкцій. У сучасному Google це найчастіше падіння трасту сайту, а не ручний фільтр.

Основні цілі цих посилань:

 • Передача PageRank і анкорної ваги.

Окремо зазначу ситуацію, коли посилання не відповідає жодній з умов. Це спам-посилання. Навіть якщо воно з повністю білого сайту, але ви не можете поміняти його тематичність за рахунок Tier2 або UGC-контенту, або воно не передає PageRank.

 • самим купувати / розміщувати такі посилання не має економічного сенсу.
 • якщо посилання з’явилася природним шляхом (варіанти всяких сервісів аналітики, списки сайтів, купони, в тому числі посилання користувачів на своїх блогах) воно навряд чи потрапить в консоль. Але їх варто відстежувати на можливість впливу на тематичність цих сторінок і підвищення їх PageRank за рахунок Tier2.
 • якщо вас спамлять цими посиланнями конкуренти (попередні SEO-шники), то видаляйте їх в disavow. Ви нічого не втратите. Сумарний PageRank їх невеликий, але якщо їх багато, то він відчутно впливає на шанс санкцій.

Тільки не забувайте, що вони повинні бути в консолі.

Оцініть статтю
Додати коментар