🤓 Який вміст не потрапляє в індекс Google Supplemental non-index (боротьба з антисоплями)

А пам’ятайте, як раніше, ви боролися з тим, щоб вивести сторінки з “соплів”, тому що вони не давали трафік і не передавали вагу, так ось — Google все порішав за вас і вивів ці сторінки з індексу. Розгляньмо основні фактори, які завжди впливали на потрапляння в Supplemental index:

PageRank

Якщо на сторінці немає ваги, то у неї відразу дуже високий шанс не потрапити у видачу. А ще цей фактор допомагає сторінці витісняти інші сторінки в рейтингу сайту, якщо досягнутий ліміт рейтингу (для цього потрібно, щоб сторінка була просканована), перераховується довго — кілька тижнів.

Важливо відзначити, що внутрішні посилання з проіндексованих сторінок відмінно вирішують це завдання. Тому, якщо ваш сайт ще не досяг ліміту рейтингу, то правильна перелінковка допомагає загнати всі сторінки в індекс. Зазвичай достатньо ~10 посилань з проіндексованих сторінок без понижуючого коефіцієнта, щоб всі сторінки були в індексі. Але краще більше.

Зовнішні посилання, які потрапили в консоль, майже завжди заводять сторінку в індекс, якщо немає інших проблем. Але не всі зовнішні посилання потрапляють в консоль.

Якщо посилання відваляться, то сторінка знову може випасти з індексу.

Контент сторінки

Сторінка повинна бути “потрібною” для бази даних Google.

Тут є кілька правил, описуємо їх у вигляді тез:

  1. Сторінка повинна бути канонічною.
  2. І сюди ж відноситься момент, що контент на ній не повинен використовуватися на інших сторінках сайту.
  3. Якщо в розділі в анотації виводиться значна частина контенту сторінки, то Google починає вважати для цього контенту основним розділ. Ця проблема вирішується правильною мікророзміткою розділу.
  4. Контенту має бути достатньо. Зазвичай сторінки, на яких дуже мало контенту, погано заходили в основну видачу навіть, якщо на них були внутрішні посилання.
  5. Сторінка повинна бути потрібною користувачам Google. У більшості випадків це означає, що вона повинна відповідати певним запитам, які є в базі «планувальника ключових слів». І ідеально, якщо вона потрапляє в ТОП видачі по ним з PageRank 0. Якщо це так, то вона швидше за все буде в індексі.
    Звідси зворотна сторона – сторінка без заточування під запити набагато гірше потрапляють в індекс, або якщо заточка тільки під ВЧ/ВК запити.
  6. Сторінка може бути корисною Google в розширенні його графа знань. Правильна мікророзмітка підсилює покриття індексу. Якщо ви даєте зв’язки Google, які не дають інші, він полюбить ваш контент.
  7. Якщо не досягнутий ліміт рейтингу, то сторінка з якісним контентом навіть без PageRank буде заходити в індекс.

Колись давно одним з пунктів SEO KPI був висновок сторінок з Supplemental index. Коли Google перестав їх показувати, це завдання зникло зі списку робіт (хоча насправді, ці сторінки продовжували не брати участь в пошуку і не передавали PageRank). І їх можна було знайти лише за посиланнями в GSC.

Зараз Google допоміг SEO’ШНИКАМ, оскільки знову показав над чим потрібно працювати.

Оцініть статтю
Додати коментар