🦹 Зміна типу запиту

У сеошці є неоднозначний термін – зміна типу запиту. Зазвичай під цим терміном мається на увазі, що пошук став вище показувати певні типи хостів і документів. Приклад – різкий спад видимості у групи агрегаторів і зростання у офіційних продуктових хостів.

Причин на це може бути багато, але найчастіші з них:

  1. Нова розмітка типів запитів всередині ПС;
  2. Апдейт основного алгоритму;
  3. Зміщення призначеної для користувача активності в бік іншого типу хоста або документа, що не залишається непоміченим з боку нейронок.

Найяскравіші моменти зміни пар “Хост-запит”:

  • Розкочування 4 серпня 2018 року в гуглі, там відбулися сильні зміни в серпах;
  • Розкочування Проксима 16 березня 2021 року та її доопрацювання 3 серпня 2021;
  • Не пам’ятаю коли саме, але щось точно змінювалося за запитами для оглядачів.

Однак такі зміни відбуваються і у вузьких кластерах, зазвичай це видно на зрізі агрегатор/оглядник/офіційна організація. Якщо ви відстежуєте Дейлі видимість по широкому пласту кластерів і у вас запити розмічені.

Як відстежити такі вузькі зміни? Дуже просто.

Відкриваємо Дейлі позиції по розмічених кластерах і спостерігаємо кореляції, коли, наприклад МФО йдуть вгору, а агрегатори, рівень статичної активності яких близький або дорівнює МФО йдуть на спад.

P. S. При таких аналізах важливо пам’ятати, що кореляція далеко не завжди означає наслідок, а найчастіше ми намагаємося бачити в них те, чого найбільше очікуємо.

P.P.S. важливо пам’ятати, що часто такі зміни відкочуються через n днів/тижнів/місяців, однак можна спробувати зібрати сторінки під новий тип документа, з хостами важче, адже гугл дуже добре розмічає офіційні організації в різних сферах.

Оцініть статтю
Додати коментар