8 застосувань Google Trends в SEO

Як ефективно використовувати Google Trends, Як правильно шукати дані, які SEO-завдання можна вирішити за допомогою сервісу.

Google Trends – інструмент від Google, що показує, наскільки конкретна тема цікава користувачам у світі або на певній території. Працює безкоштовно, реєстрації не вимагає, але в аккаунт Google краще увійти, щоб всі можливості були доступні.

Дані можна дивитися на великих вибірках, починаючи з 2004 року, і практично в реальному часі — за останню годину.

Google Тренди іноді називають альтернативою Яндекс.Вордстату від Google, але це неправильно. Вордстат відображає частотність запиту, а Google Trends обчислює показник його популярності за шкалою в 100 балів.

Трендовість в Google Trends може корелювати з частотою пошукового запиту, але не завжди. Популярність зміниться, якщо зміниться частота запиту, але також і якщо зміниться загальна кількість запитів в обраному регіоні.

Згідно з довідкою, Гугл Трендс ділить частоту запиту на загальне число пошукових запитів в конкретному регіоні за обраний час. Відповідно до цього він визначає рівень інтересу за шкалою до 100 балів.

Оцінку 100 отримує максимальне число за період, Інші ранжуються в залежності від ставлення до цього числа. Оцінка 0 означає, що запит не популярний.

Інструмент дозволяє порівнювати популярність запитів практично в реальному часі, а також прогнозувати на майбутнє. Дані графіків можна завантажувати або вбудовувати на сайт.

Спочатку коротко подивимося найпотрібніше для оптимізації в інтерфейсі. Якщо ви вже працювали з інструментом, просто пропустіть цей блок.

Що є у Трендах Гугла

На головній розташовані блоки всіх розділів інструменту. Під прикладами в “актуальному” зібрані найпопулярніші теми з призначених для користувача запитів: можна побачити, що зараз хвилює людей.

В аналізі ви можете відстежувати зростання інтересу до товару або інфоприводу в залежності від сезону і регіону, впізнаваність конкретного бренду, ефективність медійних кампаній та інше.

Оберіть регіон і період, уточніть категорію для неоднозначних запитів і джерело: веб-пошук, пошук по картинках, новинам або товарам і YouTube. Додайте кілька запитів для порівняння, щоб їх популярність відобразилася на графіку.

Нижче буде статистика по субрегіонами обраної країни: обидва запити для порівняння і окремі карти для кожного запиту. Дані по регіонах допоможуть звіритися з планами по масштабуванню бізнесу. Якщо зробити вибірку по періоду в кілька років, для деяких запитів можна буде відстежити сезонність і підготуватися до сплеску інтересу.

У розділі Популярні запити можна стежити за зміною пошукових трендів в реальному часі або за минулу добу. На графіку відображається динаміка користувацького інтересу до теми та сплески публікацій.

Ви можете підписатися на повідомлення, що вас цікавлять, події, вони прийдуть на пошту. Наприклад, ви будете отримувати листи зі змінами популярності конкретної теми або топом трендів за добу в обраному регіоні. Зайдіть в акаунт Google і в розділі підписки додайте потрібне по кнопці «+».

 • Обмеження

У розрахунках не беруть участь такі запити:

 1. повторювані від одного і того ж користувача за короткий час;
 2. непопулярні, якщо в порівнянні з максимальним значенням вони зустрічаються дуже рідко;
 3. зі спеціальними символами, наприклад, апострофами.

Сервіс покаже дані по тих країнах і регіонах, де використовується мова, на якому написаний запит. Введіть “bike” – запитів з України майже не буде.

 • Запити та теми – відмінності в підрахунках

У Google Трендах є “запити” і “теми”. Інструмент складає вибірку дійсних запитів користувачів Google і розподіляє їх за темами, так що дані по них можуть відрізнятися.

При введенні фрази ви можете вибрати, як її розглядати: як пошуковий запит або як тему.

Вибір теми або запиту

Відмінності описані в довідці. Якщо виберете пошуковий запит, то інструмент покаже статистику по всіх запитах, що містять ключі із зазначеної фрази в будь-якому порядку.

Ввели пошуковий запит “банан” – результати включатимуть дані і по “банану”, і по “банановому десерту”. Якщо вказали більш конкретну фразу “банановий десерт”, в результатах з’являться дані за запитами з ключами “легкий десерт з банана”, “десерт без бананів” та інші. Синоніми й запити з помилками не враховуються. Конкретизувати запит можна за допомогою операторів, їх розглянемо нижче.

Якщо виберете тему, побачите дані по всіх виразах, за яким стоїть одне і те ж поняття. Наприклад, вказали тему “Київ” і отримали дані в тому числі по “столиці України” і “Kiev”.

Конкретизувати запит можна за допомогою операторів, вони перераховані в довідці:

 • тенісне взуття.

Без операторів запити будуть містити Ключі “теніс” і “взуття” в будь-якому порядку: “жіноче взуття для тенісу”, “теніс без взуття” та інші. Запити з помилками і друкарськими помилками не беруть участі.

 • “взуття для тенісу”.

Лапками можна конкретизувати запит. Він буде містити цю фразу без змін і додаткові слова на початку або в кінці: «Червоне взуття для тенісу», «взуття для тенісу на корті».

 • теніс + сквош.

Запити включатимуть або слово “теніс”, або слово “сквош”: “теніс на траві”, “взуття для гри в сквош”.

 • Теніс -взуття.

З результатів віднімаються запити зі словом “взуття”, бере участь тільки запит “теніс”.

 • велосипед + великий + велек.

Беруть участь запити з перерахованими варіанти написання слова. Включаючи помилку, наприклад “велек”.
Цей же оператор допоможе порівняти два запити на різних мовах – “bike + велосипед”.

У цього інструменту є кілька застосувань для сеошника і власника сайту:

 1. вивчити популярність товарів, знайти, що можна впровадити в асортимент;
 2. виявити сезонність попиту по сплесках інтересу;
 3. визначити тренди, знайти хвилюючі вашу аудиторію теми;
 4. розширити список ключів і тем;
 5. сформулювати високочастотний запит;
 6. знайти регіони з підвищеним попитом на ваші товари;
 7. перевірити впізнаваність вашого і конкурентного бренду;
 8. оцінити ефективність минулих рекламних і PR кампаній;
 9. проаналізувати тренди в YouTube.

Розберемо їх докладніше.

Вивчити затребуваність товарів

Google Trends допоможе визначитися з напрямками роботи: що з того, що ви можете запропонувати аудиторії, їй більше цікаво. Корисно перевіряти свої переконання щодо трендів, можливо, ви не помітили, як мода змінилася, і мислите стереотипами.

Колись спіннери були дуже популярні, але зараз вони не в тренді. На зміну прийшли Сімпл-Дімпл і поп-ІТ, про які раніше ніхто не чув. Інтерес до гіроскутерам зменшився, набагато вище інтерес до самокатів і велосипедів.

Перевірка актуальності товарів і тем допоможе підштовхнути до зміни асортименту, вибрати найбільш перспективний товар в ніші, скорегувати контент-план. Так можна перевірити новий продукт, який ви хочете запустити в продаж, але не знаєте, коли це краще зробити.

Оцінити сезонність попиту на товар, послугу і контент

За допомогою Google Trends ви можете виявити сезонні тенденції попиту. Просто введіть запит, виберіть інтервал в кілька років і подивіться на графік. Якщо на графіку щороку підвищений попит приблизно в одні і ті ж місяці, можна робити висновки та просувати товари якраз до сезону.

Деякі товари очевидно більшою мірою сезонні: велосипеди, шезлонги, креми spf, дачні гойдалки, Мангали та інші. Але повторювані сплески інтересу можуть показувати й інші товари.

Інтерес до мультиварок не яскраво виражений сезонний, але найвищі сплески інтересу до покупки з’являються стабільно перед Новим роком, в середині літа й осені. Можемо тільки припускати причини: пошук подарунків, дачний сезон, студентське життя в гуртожитку.

Метод підходить не тільки для товарів і послуг, але і для підготовки контент-плану. Ви можете перевірити тему, знайти час, коли нею починають активно цікавитися, і заздалегідь почати готувати контент, прокачувати посадочні сторінки.

Контент, рекламні кампанії і посадочні сторінки потрібно підготувати заздалегідь, щоб в сезон не жертвувати якістю заради швидкості.

Знайти трендові новини

Перевірити, які інфоприводи ви втрачаєте, можна в розділі “Популярні запити”. Реагувати потрібно якомога швидше, тренди відображаються за добу.

У трендах за добу ви побачите теми з усіх категорій, які хвилюють всю країну. Вони відсортовані за зменшенням кількості запитів. За кліком на новину відкриються головні суміжні запити, які краще використовувати в тексті, і приклади новин з топа.

Це буде актуальніше новинним майданчикам, але там можуть траплятися і теми з вашої сфери.

У “популярних трендах зараз” шукати відповідні вам новини трохи простіше: можна вибрати узагальнену категорію з невеликого списку.

Там трапляються і новини, що з’явилися кілька днів тому. На графіку можна відстежити розвиток інтересу: або він впав і вже немає сенсу про це писати, або ще можна застрибнути в останній вагон.

Розширити список ключів і тем

Коли ви запустили аналіз в Google Trends, внизу з’являться два списки “ще по темі” і “схожі запити” — там знаходяться інформаційні кластери, що цікавлять користувачів, які шукали ваш запит. Надпопулярність – це зростання інтересу більш ніж на 5000%.

Ці списки допоможуть:

 1. знайти додаткові цікаві аудиторії ключі;
 2. знайти конкурента вашому продукту;
 3. знайти популярні ключі за конкурентними брендами і використовувати ці ключі в оптимізації і створенні контенту;
 4. побачити модні товари, схожі на ваші;
 5. надихнутися на нові теми публікацій.

Є сенс використовувати теми зі зростаючою популярністю в контенті, для оптимізації сторінок і створення рекламних кампаній.

Наприклад, за запитом “кросівки Nike” в запропонованих фразах можна знайти цікаві аудиторії моделі кросівок і фірми взуття.

Визначити формулювання високочастотного запиту

Ще одне застосування Google Trends для роботи з ключами – визначити, який з термінів використовувати. Наприклад, термін “стоматолог” популярніший, ніж “дантист”, тому для SEO краще використовувати його.

Це актуально для локального SEO. Цікаво, що в різних регіонах назви можуть відрізнятися. За допомогою карти можна це відстежити: порівняти популярність термінів по регіонах.

Знайти цільові регіони за рівнем інтересу

Сервіс показує розподіл популярності теми за географічною ознакою. Карта і список регіонів розташовані під динамікою популярності за часом.

У Google Trends немає сенсу порівнювати частотність запиту по різних регіонах. Якщо, наприклад, в Херсоні запит «Кондиціонер» популярніше, ніж в Київській області, це не означає, що у цього запиту в Київській області частотність нижче. Для кожного регіону сервіс оцінює Популярність обраного запиту в порівнянні з іншими запитами, а потім сортує за спаданням.

Можна вибрати регіони для порівняння на графіку. Для цього введіть запити і встановіть фільтри по географії:

 • Вибрати регіони для порівняння.
 • Налаштування фільтра по регіонах.

Навіщо потрібно шукати регіони, де товар, послуга або тема найбільш популярні:

 • Масштабування бізнесу. Виявити перспективні напрямки, наприклад, почати дізнаватися, чи потрібно розширити область доставки або наймати представника в цій області.
 • Таргетування реклами на регіони попиту. Налаштувати таргетинг тільки на ті регіони або міста, де тема, товар або послуга популярніші. Наприклад, якщо в конкретному регіоні стався сплеск популярності по темі з області ваших знань, ви можете запустити таргетинг із запрошенням на ваш вебінар, майстер-клас або лекцію.

Перевірити впізнаваність бренду, ефективність PR і рекламних кампаній

Компанії, що стали брендом, за допомогою Google Trends можуть оцінювати динаміку їх популярності і порівнювати її з успіхами конкурентів. Те ж саме можна робити з марками товарів, напрямками бізнесу, програмами та іншим.

До порівняння можна додати до п’яти запитів і встановити часовий проміжок, наприклад, до рекламної кампанії та після.

Якщо популярність брендового запиту зростає і обганяє конкурентів, робота з підвищення впізнаваності бренду йде в потрібному напрямку.

Для невеликих компаній і непопулярних марок така перевірка не має сенсу, сервіс не зможе зібрати достатню кількість даних.

Проаналізувати тренди в YouTube

Сервіс може оцінювати популярність теми на майданчику YouTube. Це стане в нагоді, щоб перевірити, чи виправдано витрачати ресурси на створення відео на обрану вами тему.

Якщо у веб-пошуку у запиту є якась популярність, потрібно окремо перевірити відеохостинг – тренди можуть відрізнятися. Наприклад, у запиту “вибрати намет” був недавній сплеск популярності, тема не зовсім згасла. Але на YouTube давно тиша.

Google Trends – не аналог Яндекс.Вордстата від Google. Цей сервіс інакше оцінює запити та служить для інших цілей: допомагає сеошникам і власникам бізнесу робити прогнози і перевіряти гіпотези.

Розкажіть, як ви використовуєте Google Trends в оптимізації сайтів?

Оцініть статтю
Додати коментар