Добірка безкоштовних інструментів для дизайну інтерфейсів і розробки сайтів

Поліпшити інтерфейс програми, зробити прототип сайту, заощадити час і ресурси допоможе оновлена добірка безплатних додатків для веб-дизайнерів і розробників.

Зібрали якісні, безкоштовні та прості у використанні інструменти, щоб веб-майстри могли заощадити час і сили в створенні та поліпшенні користувальницьких інтерфейсів, комплексних додатків і сайтів.

Створити прототип сайту

Безкоштовні сервіси для створення прототипу сайту перед відрисовкою дизайну і програмуванням

Створення прототипів у Figma

Figma – відомий безплатний інструмент для відтворення наочних інтерактивних прототипів сторінок сайту.

Дозволяє створювати прототип з адаптивною сіткою для перегляду на мобільних, налаштовувати внутрішню перелінковку між шаблонами сторінок, зробити списки, що розгортаються, попапи, налаштувати анімацію на блоки і впровадити інші фішки, з якими прототип виглядає як справжній сайт.

Створення прототипів в Lucidchart

Lucidchart – інструмент для створення діаграм, блок-схем, алгоритмів, діаграм кадрів організації, планувань поверхів, діаграм Венна, SWOT-аналізів і макетів сайтів, так що він підходить і для прототипування сайтів і додатків.

Система хмарна, так що платна версія дозволяє декільком людям працювати над одним проектом одночасно. У безкоштовній можна працювати одному і проекти обмежені 60 елементами.

У інструменту є розширення для Google Chrome, так що з його допомогою можна швидко додати діаграми з Lucidchart в документи і таблиці Google.

Малювання прототипу веб-сторінки в Pencil

Безкоштовна програма з відкритим вихідним кодом для малювання прототипів сторінок сайту.

У програмі є шаблони сторінок для десктопа, Android і iOS, шаблони для різних інтерфейсних елементів, можливість шукати кліпарти з інтернету, функції малювання діаграм. Між намальованими в програмі сторінками можна відразу налаштовувати внутрішні посилання, щоб наочніше представляти навігацію по сайту.

Вирівнювання тексту по сітці за допомогою Sassline

Перед розробкою дизайну проекту складають його прототип – схематичний малюнок сторінки із зазначенням пропорцій і розташування всіх елементів навігації та контенту. Можна вимальовувати сторінки вручну в редакторах, але швидше і простіше буде використовувати спеціальні інструменти.

Сервіс Sassline допомагає скласти прототип сторінок майбутнього сайту, гармонійно розмістити елементи, легко вирівняти їх розташування по базовій сітці.

PSD-шаблон для посадкової сторінки

На сайті dribbble.com часто можна знайти цікаві готові рішення для дизайну різних елементів сайту, варіанти коду для налаштування оригінальної анімації або безкоштовні іконки. Дизайнери та студії діляться своїми розробками, демонструючи свою майстерність. Ви можете взяти ці шаблони за основу і відредагувати під свій проект — поміняти місцями блоки, додати свій текст і ілюстрації.

Поліпшити інтерфейс сайту або програми

Сервіси для роботи із зовнішнім виглядом інтерфейсу проекту: анімація елементів, Налаштування блоків навігації.

Колекція рішень для інтерфейсу Codyhouse Framework

Бібліотека компонентів HTML, CSS, JavaScript для оформлення інтерфейсу сайту. Всі запропоновані рішення легкі, не вимагають перевизначення існуючих правил CSS і адаптовані під мобільні.

У колекції є варіанти для цікавої настройки фону, оформлення кнопок, меню, ілюстрацій, гілок коментарів, навігації, статей та інших елементів, плагіни для каруселі і слайдшоу.

Елементи можна відредагувати, наприклад, замінити колірне оформлення і зображення. На сторінках сайту є докладне пояснення для установки і редагування елементів.

Є багато безкоштовних варіантів, платні доступні в Pro-версії, вона коштує 89 доларів на рік

Покращений Mv-фреймворк jsblocks beta

У роботі над простим або складним додатком з анімаціями розробники використовують фреймворки. Ці платформи дозволяють спростити роботу і автоматизувати частину дій, щоб заощадити сили і допускати менше помилок.

Зазвичай фреймворки обробляють тільки клієнтську частину, але є платформа JSBlocks beta — комплексний покращений фреймворк, який працює ще й з базами даних і службами.

JSBlocks beta даних підходить для створення проектів будь-якої складності – простих користувальницьких інтерфейсів і комплексних додатків, за це відповідає модуль jsblocks MVC (Model-View-Collection).

Код запитів пишеться на HTML, так що не треба вивчати новий синтаксис. Jsblocks beta легко освоїти, для використання досить скопіювати і вставити код елемента, продовжити роботу з документацією і стартовим шаблоном. Є API.

Product Tour – тур по сайту або додатком для користувачів

Перед покупкою Програми або сервісу користувач шукає інформацію: що його чекає після придбання, які функції доступні, як виглядає інтерфейс, як цим користуватися. На основі знайденого він буде вирішувати, чи варто взагалі робити покупку.

Кращий спосіб познайомити Користувача з продуктом – наочно показати, як він працює. При цьому може бути недостатньо просто записати гіфку з тим, як ви клікаєте по розділах програми — часто потрібні підписи, пояснення і можливість поставити демонстрацію на паузу.

Для цієї мети існує Product Tour від codyhouse.co – інструмент для створення покрокового керівництва по використанню сайту або Програми. Він реалізований за допомогою CSS і JQuery, підлаштовується під розмір пристрою Користувача.

Розмалювати дизайн сайту або програми

Цікаві рішення для оформлення: дизайнерські іконки, підбір кольорів і стилів.

Креативний розробник і 3D-дженераліст Натан Гордон поділився своєю розробкою-фреймворком OGL. Це бібліотека кодів WebGL, яка позбавляє від необхідності писати складні коди вручну. Бібліотека легка, наприклад, класи OGL, які потрібні для цього експерименту, в стислому вигляді важать 13kb.

За допомогою цієї бібліотеки можна налаштувати анімаційний слід від курсору миші, якою користувач водить по вашому сайту. Це не зробить сайт зручніше, але у сайту з’явиться цікава фішка. Користувачі напевно залипнуть на сторінці, граючи з курсором, так що збільшиться час сеансу і покращаться поведінкові фактори.

Не перестарайтеся з анімаціями і прикрасами на сторінці — якщо швидкість завантаження сайту значно збільшиться, користувачі не будуть довго чекати і підуть.

Оцініть статтю
Додати коментар