uMatrix

Інтерактивний блокувальник будь-яких типів запитів браузера. Дозволяє заборонити завантаження скриптів, фреймів, плагінів, реклами та ін.

µMatrix: брандмауер на основі матриці “наведи та клацни” з безліччю інструментів для підвищення конфіденційності. Для просунутих користувачів.

µMatrix дає вам повний контроль над тим, де вашому браузеру дозволено підключатися, який тип даних йому дозволено завантажувати і що йому дозволено виконувати. Ніхто інший не вирішує за тебе: вибирай сам. Ви повністю контролюєте своє приватне життя.

З коробки μmatrix працює в режимі relax block-all / allow-exclusive, що означає, що веб-сайти, для яких потрібні сторонні скрипти, швидше за все, будуть “зламані”. За допомогою двох клацань миші µMatrix можна налаштувати на роботу в режимі allow-all / block – виключно, що, як правило, не порушує роботу веб-сайтів. Заходьте https://github.com/gorhill/httpswitchboard/wiki/How-to-use-HTTP-Switchboard:-Two-opposing-views для отримання більш докладної інформації по цій темі.

Що стосується міфу про те, що “браузери на основі хрому не можуть надійно блокувати JavaScript”, див.: https://github.com/gorhill/httpswitchboard/wiki/Blocking-javascript-execution-reliably-in-Chromium-based-browsers. Резюме: так, JavaScript може бути надійно заблокований в Chromium.

* Перегляд всіх віддалених підключень, невдалих або спроб, в залежності від того, чи були вони заблоковані або дозволені (ви вирішуєте).

* Одним клацанням миші можна внести в білий список / чорний список один або кілька класів запитів в залежності від призначення і типу даних (заблокований запит ніколи не покине ваш браузер).

* Ефективний чорний список: файли cookie не будуть залишати ваш браузер, JavaScript не буде виконуватися, плагіни не будуть відтворюватися, пікселі відстеження не будуть завантажуватися і т. д.

* Вам не потрібно покладатися тільки на один конкретний кураторський чорний список (можливо, з багатьма пропущеними записами), за межами якого ніщо інше не може бути заблоковано: ви повністю контролюєте ситуацію.

* Простота використання: µMatrix дозволяє легко вносити в білий список/чорний список мережеві запити, які виходять з веб-сторінки відповідно до матриці точок і клацань:

– доменні імена (ліва колонка)
* від дуже специфічних
* до дуже загальних

– тип запитів (верхній рядок)
* файли cookie
* Ресурси, пов’язані з CSS (таблиці стилів і веб-шрифти)
* зображення
* плагіни
* скрипти
* XHR (запити, зроблені скриптами)
* рамці
* інший

Ви можете внести в чорний / білий список одну клітинку, весь рядок, групу рядків, весь стовпець або всю матрицю одним клацанням миші.

Механізм фільтрації μmatrix використовує логіку пріоритету для оцінки того, що заблоковано/дозволено, відповідно до того, які осередки занесені в чорний/білий список. Наприклад, це дозволяє одним клацанням миші внести в білий список всю сторінку, без необхідності повторно вносити в білий список будь-які нові дані, що з’являються на сторінці.

Всі правила обмежені областю дії. Наприклад, ви можете заблокувати `facebook.com` і `facebook.net ‘ скрізь, крім як при відвідуванні сторінки на “www.facebook.com”. таким чином, Facebook не зможе створити профіль ваших звичок перегляду.

Мета цього розширення полягає в тому, щоб зробити дозвіл або блокування веб-сайтів, повністю або частково, якомога простішим, щоб спонукати користувачів піклуватися про свою конфіденційність.

Розширення поставляється з файлами сторонніх хостів на загальну суму понад 58 000 різних імен хостів (списки можуть бути вибірково відключені/включені за вашим вибором).

Зрештою, ви можете вибрати, як ви переглядаєте мережу:

* Чорний список за замовчуванням і білий список у міру необхідності (режим за замовчуванням).

* Білий список за замовчуванням і чорний список за потреби.

У будь-якому випадку, ви все ще користуєтеся попередньо встановленими чорними списками, щоб принаймні отримати базовий захист від трекерів, шкідливих сайтів і т.д. або ви можете вимкнути всі ці попередньо встановлені чорні списки.

Оцініть статтю
Додати коментар