Як порівняти свій сайт з конкурентами: 3 основних пункти

Що роблять SEO-фахівці перед початком роботи над будь-яким проектом? Правильно, аналіз. Вони вивчають ринок в цілому, нішу бізнесу, а також конкурентів. Адже щоб розуміти, в якому напрямку рухатися, потрібно знати, в чому ви перевершуєте суперників і в чому від них відстаєте. Мета будь – якого бізнесу – стати кращим у своїй категорії, залучити більше клієнтів, що означає підвищення прибутку і зростання проекту. А для цього необхідно ретельно аналізувати конкурентів.

Якщо говорити про Інтернет-маркетинг, то тут мова про аналіз сайтів конкурентів. На базовому рівні можна виділити три компоненти будь-якого сайту:

 1. технологія;
 2. контент;
 3. зворотні посилання.

Це і є три пункти для швидкого порівняння свого ресурсу з конкурентом, результати якого покажуть, де можна поліпшити оптимізацію, щоб вийти в топ в пошуковій видачі.

Оцініть технології, впроваджені на сайті конкурента

Сайт повинен бути добре структурованим, швидким, простим для використання і сканування. Подивитися конкретні параметри, щоб дати загальну оцінку, можна за допомогою інструменту BuiltWith. Він англійською мовою, але там все досить просто. Особливо важливо провести порівняння з конкурентами для нових сайтів або при редизайні.

Отже, що можна дізнатися з вкладки “технології”:

 • підключені аналітичні та відстежуючі системи (Яндекс.Метрика, Google Analytics, Facebook Pixel та ін.);
 • віджети;
 • мова;
 • фреймворк;
 • мобільні технології;
 • мережа доставки контенту;
 • CMS;
 • бібліотеки JavaScript;
 • підключені рекламні системи;
 • хостинг-провайдери електронної пошти;
 • сертифікати SSL;
 • сервери та ін.

Ці дані доступні безкоштовно і без реєстрації. Наступна вкладка – ті ж технології, але вже більш детально. За цей пласт інформації доведеться заплатити – 99 доларів на рік, також можна скористатися безкоштовним пробним періодом протягом 5 днів, але потрібно зареєструватися.

Архітектура сайту

Розуміння архітектури сайтів ваших конкурентів може бути корисно для формування структури, а також виявлення недоліків у контенті.

Кращий і найлегший спосіб визначити її – створити карту сайту для аналізу конкурентів.

Один з простих, зручних і перевірених часом інструментів – Xenu’s Link Sleuth. Це комп’ютерна програма, яка сканує сайт і знаходить практично все: биті посилання, редиректи, помилки та ін. Англійською мовою, але інтуїтивно зрозуміло. Крім основних функцій, є і додаткові, наприклад, створення тієї самої карти сайту (html або xml).

Core Web Vitals

Це відносно нові фактори оцінки якості сайту, розроблені Google. З травня поточного року вони стануть впливати на ранжування, а тому приділити увагу їм потрібно обов’язково. Фактори складаються з безлічі параметрів, але основних всього три:

 1. LPC – швидкість, з якою завантажується основний контент (ідеал – до 2,5 секунд);
 2. FID – час очікування, поки користувач зможе почати взаємодію з сайтом (найкраще – до 100 мс);
 3. CLS – стабільність верстки, наскільки сильно вона зсувається і заважає працювати з сайтом (до 0,1).

Ці параметри доступні для перевірки у звичних інструментах, наприклад:

 • PageSpeed Insights;
 • Chrome UX Report;
 • Lighthouse та ін.

Проведіть аналіз контенту на сайті конкурента

Пошук ключових слів

Як і раніше важливо скласти правильний список ключових слів. Швидше за все, ваші конкуренти вже витратили багато часу на створення стратегії та формування семантичного ядра. Чому б не скористатися їхніми напрацюваннями? Проаналізуйте їх контент і використовуйте досвід, щоб залучити трафік на свій сайт.

Хороший (але платний) інструмент для дослідження ключових слів конкурентів – Ahrefs.

Там є велика база даних пошукового рейтингу по сайтах. Він дозволяє легко визначити, які фрази залучають трафік і їх потенціал для ранжирування, а також найпопулярніші сторінки. Крім того, можна подивитися кількість ключових слів, за якими ранжується конкретна сторінка, і їх список.

Як зрозуміти, де пробіл, які є точки зростання? Що такого є у конкурентів, що вислизає від вашої уваги? Для цього підключіть конкурентів до інструменту Content Gap Tool.

Можна відфільтрувати ключові слова, за якими ранжуються:

 • будь-який з сайтів конкурентів, а ви – ні;
 • як мінімум два конкурента, а ви – ні;
 • всі сайти, а ви – ні.

Це відмінний спосіб знайти як найбільш релевантні ключові слова, так і деякі нові можливості для бізнесу.

Оптимізація на сторінці

Google, можливо, не так сильно залежить від метатегів з моменту появи мережі знань (Knowledge Graph), але наявність чіткої дорожньої карти для користувачів і пошукових систем як і раніше важливо.

Один зі способів побачити, як конкурують ваші сторінки, – використовувати безкоштовний інструмент порівняння схожості сторінок SEOBook.

З його допомогою можна порівняти:

 • заголовок сторінки;
 • метатег опису;
 • ключові слова (добре для інформації про конкурентів, але не для SEO);
 • кількість тексту і слів;
 • найпопулярніші ключові фрази з двох і трьох слів.

Порівнявши свій сайт з конкурентами, можна побачити, чого не вистачає, і доопрацювати сторінки.

Аналізуйте зворотні посилання конкурентів

Був час, коли фахівці з SEO гналися за кожним зворотним посиланням конкурента. Все змінилося з появою Penguin у квітні 2012 року.

Посилання, які колись мали нульове значення, раптово стали мати негативне значення. Всі ці сміттєві посилання, отримані в результаті невибіркового пошуку, стали нести небезпеку.

Penguin 4.0 набагато поблажливіше, але хто знає, що може принести майбутнє?

Це не означає, що дослідження зворотних посилань конкурентів – погана ідея. Це означає лише те, що всі посилання потрібно перевіряти і аналізувати, щоб зрозуміти, варто ними користуватися чи ні.

Знайти посилання конкурентів допоможе той же Ahrefs, інструмент Link Intersect. Тут можна вибрати, хто посилається на сайти конкурентів, але не на ваш ресурс.

Інструмент пропонує два різних варіанти фільтрації:

 • показати, хто посилається на всіх конкурентів;
 • показати, хто посилається на конкретного з них.

Висновок

Аналіз конкурентів і подальше поліпшення сайту з урахуванням отриманих даних – важливий крок на шляху до перших місць у видачі. Однак сліпо копіювати теж не варто. Завжди треба враховувати особливості конкретного проекту і думати, чи підходить досвід конкурентів для нього. Основними факторами ранжирування в Google, швидше за все, залишаться контент і посилання, тому зосередьтеся на них. Крім того, не забувайте про поліпшення сайту в цілому – юзабіліті, швидкість завантаження, тощо.

Оцініть статтю
Додати коментар