12 способів збільшити постійну відвідуваність сайту

У цій статті наведено стратегічні та тактичні інструменти, які допоможуть вашому сайту отримувати більше і довше цільову аудиторію з пошуку.

Трансформація SEO

Незважаючи на те, що я почав свою діяльність як SEO-фахівець, сьогодні я переконаний: професія сильно трансформується в бік маркетингу, юзабіліті, аналізу даних. Звичайно, є певні процеси: лінкбілдінг, перелінковка, робота з технічними аспектами. Але в цій статті про інше.

На мій погляд, завдання SEO-фахівця полягає в більш глибокій роботі безпосередньо з продуктом, консультації власника бізнесу про стратегічні кроки щодо його сайту.

Монополізація даних

Унікальні дані просувають себе самі.

Візьмемо 2 сайти:

 • Один з унікальними даними;
 • Другий з кращим інтерфейсом.

За умови відсутності критичних помилок на самих сайтах, сайт з унікальними даними завжди матиме перевагу.

Монополія на дані – один з кращих способів масштабувати продукт.

Приклад 1: HLTV

HLTV – це найбільший сайт по грі Counter-Strike. Його відрив від конкурентів просто колосальний, незважаючи на те, що інтерфейс не найкращий і зручний. За даними Similarweb, відвідуваність HLTV становить 44 млн на місяць.

Секрет успіху полягає в монополії на дані про турніри та змаганнях. HLTV – єдині, у кого є доступи до турнірних серверів і можливість виводити рахунок, ігрову статистику і логи гри в прямому ефірі.

Яке б SEO у вас не було, без цих даних просто нічого робити на даному ринку.

Керівництво HTLV намагається не впускати інших гравців на цей ринок, користуючись своїми відносинами з розробниками гри, репутацією, великим ігровим співтовариством.

Приклад 2: Ultimate Guitar

Ultimate Guitar – це сервіс і додаток для гітаристів, що підкорив ринки США і Європи. На сайті представлений доступ до гітарних акордів, текстових та інтерактивних табів для мільйона пісень, причому 80% з усього цього – безкоштовно. На сайт і додаток щорічно заходить 200 млн осіб, в компанії працює 80 осіб.

Можна довго робити SEO, але хлопці пішли більш фундаментальним, юридичним шляхом.

Понад 7 років знадобилося щоб укласти контракти з HFA, Sony, EMI, Universal, Warner Chappell та іншими. Таким чином вони стали єдиними законними правовласниками на акорди і таби до мільйонів пісень. Сайти конкурентів, які не мають прав, стали закриватися або продаватися власникам Ultimate Guitar. Таким чином вони стали практично монополістами в цій ніші.

Як це реалізувати у себе?

Історії вище дуже складно повторити. Але важливо розуміти головну ідею – куди будь-який сайт і проект повинен прагнути стратегічно:

 1. Великий обсяг даних.
 2. Високий відсоток унікальних даних.
 3. Дані власного виробництва. Навчитися отримувати широкий обсяг даних, які виробляєте ви самі, і вони не можуть бути скопійовані іншими.

Саме такі проекти цінують користувачі. Цю цінність дуже добре розуміє Google. Якщо у вашого проекту є унікальні дані – вам завжди буде легко збирати аудиторію по SEO.

Основне завдання – наблизитися до першоджерела даних, а краще стати ним:

 1. Купувати дані або API і отримувати унікальну інформацію.
 2. Напівавтоматичне додавання інформації.
 3. Платити за ручне оновлення даних.
 4. Купити вже існуючий продукт і інтегрувати його до себе.
 5. Відтворити генерацію контенту вашими користувачами або сервісом – кращий і найскладніший варіант.

У кожній ніші можна складати карти унікальних даних:

 • Дані, які залишили користувачі на вашому сайті: відгуки, коментарі, брали участь в опитуванні, потрапили в статистику, самі написали контент.
 • Ваші фото, фото вашого магазину, бізнесу, відеоролики на YouTube, інше.
 • Внутрішня регулярна статистика, корисна для користувачів.
 • Набір даних з різних джерел, завдяки яким виходить максимальна повнота інформації.

Зрештою, якщо ви не можете нічого придумати, зробіть проект біля вашої тематики, попередньо протестувавши його.

Ось один з кейсів:

 • Купили рекламу на великому сервісі.
 • Вартість залучення була дуже високою. Але регулярні конверсії були.
 • Зробили ресерч і купили менш популярний сервіс, який ранжувався в пошуку.
 • Поставили редирект на оновлений аналог.

У підсумку отримали постійні конверсії без великих операційних витрат.

Ще приклад і ідея:

Відомий сервіс howmuchtomakeanapp являє собою інструмент для автоматичного розрахунку вартості створення мобільного додатку. Займає лідируючі позиції за основними запитами, типу how much app cost.
За підсумком проходження опитування ви отримуєте суму і форму для відправки особистих даних. Після чого з вами зв’яжуться менеджери з продажу. Трохи вивчивши видачу, можна зробити висновок:

 • Крім сервісу ранжуються статті аутсорсингових компаній.
 • У статтях є контент і інформація, якої немає в сервісі.

Що можна зробити?

 1. Провести аналіз статей в топі видачі.
 2. Скласти семантичний аналіз (аналіз ключових слів, заголовків).
 3. На основі цих запитів скласти мікросервіс, який інтерактивно відповідає на ряд важливих питань: середні ціни, ціни в країнах, статистика замовлень на платформах, тощо.

Таким чином отримаємо альтернативний мікропроект зі статистикою і даними, який буде збирати постійний пошуковий трафік.

При цьому ви можете розміщувати там рекламу своїх послуг. Отримувати постійний потік лідів.

Більш прості поради щодо збільшення аудиторії

Є запити з постійним попитом. Щороку люди шукатимуть їх у Google.

Якщо постійно утримувати по ним топ видачі, можна отримати стабільний трафік або навіть ось таке зростання. Ідея проста. Представивши:

 1. Користувач відкрив 3 вкладки, вашу і конкурентів.
 2. Закрив дві.
 3. Ваша залишилася.

Але як це робити при мінімальних операційних витратах? Ось один спосіб, який я практикую. Результат дуже хороший. Перший екран повинен бути в динаміці. Навіть у нішах, де це не завжди прийнято.

Що це означає?

Дайте зрозуміти вашому відвідувачу, що дані на цій сторінці постійно змінюються.

Уявіть що ваша сторінка-дошка оголошень, котирування на біржі, популярний рейтинг, прогноз погоди.
Якщо роблю проект, завжди вивчаю табличні сайти з динамічною інформацією і намагаюся застосувати у своїй ніші

Це дуже складно для деяких ніш. Але вдала ідея може сильно підняти вашу сторінку.

Універсальних способів немає. У кожній ніші є свої унікальні способи застосування. Можливо більш глибоке опрацювання однієї з нижче представлених ідей, допоможе вам істотно збільшити аудиторію сайту.

Від простого до більш складного.

 1. Оновлення року, місяця або дня оновлення сторінки. Це самий класичний спосіб. Зазвичай фахівці обмежуються просто оновленням року. Але чим точніше буде час оновлення, тим краще. Якщо є можливість вказати дату оновлення аж до місяця, дня або навіть точного часу – це дуже добре. Якщо запит постійний, ніколи не вказуйте рік в URL адресі. Адже ви завжди можете оновити рік на сторінці в наступному році.
 2. Апдейти на інфоприводи. Повертаємося в стару статтю і зверху пишемо, що змінилося. Я рекомендую тримати список пріоритетних сторінок завжди в тонусі. Навіть якщо ви займаєте перше місце в пошукових системах, не варто боятися оновлювати і доповнювати сторінку. Ми завжди намагаємося  оновлювати кейси. В даному випадку інформацію за результатами роботи доповнювали кілька разів.
 3. Висновок швидкого вирішення проблеми прямо наверх, знизу залишити контентну і пояснювальну частину. Якщо у вас передбачений розділ відповідей і питань, я рекомендую використовувати простий метод, при якому наверх виводиться краща відповідь. Є цікавий лайфхак. Спробуйте крім відповідей користувачів виводити відповіді з інших джерел, наприклад, з «Вікіпедії». Можете навіть спокійно на них послатися. Таким чином сторінка агрегує дані з декількох джерел і підносить думку і досвід користувачів. Користувач завжди довше затримається на сторінках, де тема розкривається більше. Зробіть експерименти на деяких сторінках. Сильно залежить від ніші, але вектор і ідея повинна бути зрозумілою.
 4. Візуалізація даних. Динамічні дані. Рекомендую вивчити сайт visualcapitalist. Це відмінний приклад візуалізації самих різних даних. У деяких випадках використовуються динамічна візуалізація. Графіки змінюються в залежності від параметрів. Подумайте, чи можете ви доповнити свої матеріали подібною графікою. Це однозначно посилить сторінку і буде легко поширюватися в соціальних мережах.
 5. Висновок таблиці з сортуванням, фільтрами, номером у рейтингу. Цього року я писав історію про те, мені вдалося створити англомовний сайт з аудиторією більше 20 000 на добу за допомогою аналізу випадкової таблиці в Google Docs, всередині якої в онлайні було більше 300 осіб. Подивився, заради яких даних туди приходять. Намалював веб-інтерфейс з мокапами, додав зручний пошук, фільтри, іконки, логотипи — посилив візуальну складову. Налаштував безперервний процес оновлення даних. Напівавтоматичний. Створив окремий сайт. У табличних даних, крім самих даних, важливо: продумати зручне управління таблицею; кастомні популярні фільтри; система пошуку по таблиці з підказками; Рейтинг, якщо можливо.
 6. Налаштуйте роботу пошуку. Багато хто не звертають увагу на роботу пошуку. Знаходить по точному або частковому входженню – і добре. Але це не так. На одному з проектів нам вдалося збільшити кількість постійних користувачів і частоту використання пошуку з 5 до 15%.

Як?

Словник термінів і помилок. Нішу говорити не буду, але ми стали розуміти короткі питання, сленг, поширені помилки.

Підказка. Висновок не просто сторінки, але і її превью і основного параметра з неї.

Наприклад, якщо це ім’я баскетболіста — виведіть його фотографію спочатку і номер в рейтингу, або логотип команди прямо в рядку пошуку. Мені дуже подобається, коли пошук кастомізований під нішу. Це сильно повертає постійну аудиторію. Багато хто просто не звертають на це увагу.

 1. Нові оголошення, новий лідер, новий товар, новий апдейт. Тут все просто. Блок, в якому буде регулярно оновлюватися інформація, важливо підписувати, відзначати, виділяти.
 2. Перевір безкоштовно у верхньому екрані. В Інтернеті є одна фраза, поруч з якою можна поставити що завгодно, і це буде збирати трафік — безкоштовно: перевірити, завантажити, дивитися, тощо. Попросіть ввести якусь інформацію, видайте повну або обмежену відповідь. Сторінки сайту будуть сильно простіше рухатися вгору. В даному випадку залишилося зрозуміти – чи можемо ми заробити на залученні такої аудиторії.
 3. Реальні фото. Це дуже банально. Але я часто прошу власників бізнесу просто запросити фотографа. А потім віддати ці матеріали дизайнеру. Використовуючи їх не тільки в дизайні, але і контенті сторінки. Бачив випадки, коли після подібних оновлень дизайну сайти просто вривалися на перші позиції. В онлайні дуже важливо доводити, що ти існуєш офлайн.
 4. Плетемо перелінковку. Чому плетемо? Нам важливо, щоб всі посилання створювали ефект павутини. Звичайно, найкращий приклад такої перелінковки – “Вікіпедія”. Я рекомендую продумати так званий онбординг. Створіть групи: сторінки з високим відсотком конверсії; сторінки з низьким відсотком конверсії. Складіть правила перелінковкі сторінок таким чином, щоб завжди рухати користувача вище по воронці. Наприклад, ми в тілі інформаційних статей (сторінки з низькою конверсією), зверстали спеціальні контекстні блоки з інформацією про кейси.
 5. Висновок і розшифровка внутрішніх даних. Залучайте відвідувача своєю унікальною інформацією. Робіть її більш інтерактивною і корисною. Приклад топової сторінки за запитом Cost of Living in Philadelphia. Наприклад, у вас сервіс, який вчить швидше друкувати. Поруч з кнопкою дайте інформацію про середню швидкість друку і коротку статистику. Наприклад: ДРУКУЙ швидше. Дізнайся свою швидкість! * Середня швидкість пробного друку: 183 слова на хвилину. Дані <назва сервісу> за 2019 рік: тест пройшли 23 990 користувачів, мінімальна швидкість 45 слів у хвилину, максимальна — 340 слів у хвилину.
 6. Створіть свій мікросервіс. Важливою складовою частиною будь-якого SEO є лінкбілдінг. Комерційним проектам дуже складно добувати посилання без великого бюджету. Якщо не придумати і зробити щось корисне. Корисний нішевий контент в інтерактивному вигляді:
 • Калькулятор розрахунку;
 • Чекліст;
 • Інтерактивну графіку з картами, статистикою;
 • Покроковий опитувальник з висновками;
 • Візуалізація змінних на зовнішньому ринку даних (котирування, курс, стани ринку, внутрішні дані сайту).

Ідеї можуть бути самими різними. Головне – такі сторінки набагато простіше і дешевше дистрибутувати по зовнішніх каналах. Таким чином просуваючи та весь сайт в цілому.

Які дані повинні бути динамічні?

В першу чергу, дані заради яких користувач хотів би повернутися вдруге на сайт.

Я робив проекти з одноразовою статистикою – коли дані не змінюються або змінюються вкрай рідко. Ці проекти добре ранжуються, але вимагають досить великих вкладень в лінкбілдінг. Як правило, якщо динамічні дані цікаві більше ніж один раз, то і вартість посівів, залучення, витрати на лінкбілдінг нижче.

Всі пункти – форма. Як я писав, зміст набагато важливіше. Під змістом я маю на увазі реальну роботу над цими сторінками. Це може бути просто людина на зарплаті, яка постійно оновлює вашу табличку: щотижня або місяця. Це може бути скрипт, який парсить, збирає, аналізує дані.

Інформація повинна швидко віддаватися користувачеві та бути максимально повною (наскільки це можливо). Обов’язково робіть експерименти. Повторюся, це можна робити якщо не у всіх, то в дуже багатьох нішах.

Оцініть статтю
Додати коментар