6 корисних SEO-інсайтів, які можна дізнатися з Google Analytics

Сьогодні хочу познайомити вас з деякими простими, але корисними ідеями, які можна витягти з Google Analytics для визначення можливості вашої стратегії органічного SEO. Це може допомогти виявити не тільки проблеми з продуктивністю, але і потенціал оптимізації.

Користувальницькі сегменти

Користувальницькі сегменти – ключова функція Google Analytics, що дозволяє бачити трафік по каналах. Використання сегментів допомагає вам більше дізнатися про користувачів вашого сайту і про те, як вони з ним взаємодіють.

Одна корисна область, яку слід вивчити – вкладка “аудиторія” в Google Analytics. Якщо ви перейдете до аудиторії – інтереси-огляд, там відобразиться загальний огляд звітів за інтересами:

  1. Категорії подібності;
  2. Сегменти зацікавлених покупців;
  3. Інші категорії.

Слідкуйте за мобільним трафіком

Замість простого моніторингу мобільного трафіку на сайт також важливо відстежувати рівні взаємодії мобільних відвідувачів. Що важливо робити:

  1. Переглядайте кількості мобільних конверсій на рівні окремої сторінки;
  2. Слідкуйте за показником відмов мобільних пристроїв;
  3. Порівняйте показники відмов мобільних пристроїв і комп’ютерів;
  4. Подивіться на нових мобільних користувачів і тих, що повернулися.

Зосередьтеся на пошуку по сайту

У вас є панель пошуку на вашому сайті? Якщо це так, у вас є величезна можливість дізнатися, що шукають відвідувачі, потрапляючи на ваш сайт.

Ви можете отримати уявлення не тільки про те, що вони шукають, але і про те, скільки людей шукають.

Наприклад, якщо великий відсоток вашого трафіку використовує панель пошуку, це, швидше за все, явна вказівка на необхідність поліпшення основної навігації на сайті для надання користувачам більш чіткого уявлення про місцезнаходження того, що вони шукають.

Не забувайте про показник відмов

Високі показники відмов може вказувати на те, що відвідувачі не знайшли на сайті те, що шукали. Швидкість сторінки веб-сайту, дизайн, поганий UI/UX також є винуватцями високого показника відмов.

Налаштуйте часові рамки в Google Analytics і оцініть свій показник відмов у порівнянні з попереднім місяцем або кварталом, щоб визначити, збільшився він або зменшився. Якщо він значно збільшився, це може бути ознакою того, що сайт потребує оновлення.

Знайдіть найпопулярніші сторінки за конверсіями

Розуміння продуктивності окремих сторінок і конверсій може допомогти отримати багато корисної інформації.

Слідкуйте за негативними тенденціями на кожній окремій сторінці. Якщо на якійсь сторінці спостерігається спад, проблема, швидше за все, пов’язана з цією сторінкою.

Однак, якщо на кількох сторінках спостерігається зменшення, це може бути ознакою того, що є ще деякі технічні проблеми, над якими потрібно працювати.

Знайдіть неефективні сторінки

Сторінки не завжди працюють добре і з часом можуть втратити трафік. Використовуючи Google Analytics, ви можете пов’язати дані про конверсії з цими показниками, щоб побачити, які сторінки можуть отримати вигоду від оновлення.

Це лише деякі з можливостей, якими ви можете скористатися в Google Analytics. Використання цього інструменту може допомогти отримати цінні маркетингові ідеї, які допоможуть сформулювати більш потужні SEO-стратегії.

Поділіться в коментарях, яку ще корисну інфу ви отримуєте з Google Analytics.

Оцініть статтю
Додати коментар