Блоги Medium стали вилітати з індексу Google

Google видалив з індексу кілька блогів, розміщених на платформі Medium. В одному зі своїх матеріалів, я писав про medium.com. як за допомогою цього сервісу можна поліпшити ранжування в пошуковій видачі Google.

В черговий раз, при перевірці своєї “сітки” блогів на Medium, я виявив що кілька блогів вилетіло з індексу Google. Блоги були не новими – їм було мінімум по 2 роки з моменту створення. А кількість матеріалів в кожному варіювалося від 50 до 100.

За час аналізу SEO-фахівець помітив у вихідному коді рядок:

< meta data-rh=”true” name=”robots” content=”noindex,follow,max-image-preview:large”/ >

Даний тег забороняє індексувати сторінку пошуковим системам, тому з цим тегом сторінка ніколи не опиниться в пошуковій видачі.

Відзначимо, що раніше, якщо блог потрапляв в бан, то Medium відправляв на пошту лист і повідомляв в профілі, за що заблокований блог.

Тепер платформа просто додає в код meta robots зі значенням noindex і все.

Фахівець додав, що подібну стратегію використовує і Яндекс.Дзен. Платформа не повідомляє авторів, а просто закриває деякі сторінки блогу від індексації. Головну сторінку при цьому пошукові системи індексують. Тому не кожен автор відразу може зрозуміти, чому впав трафік.

Для тих, хто використовував Medium як джерело посилань для просування різних ресурсів, SEO-фахівець рекомендує відмовитися від агресивного посилального спаму і стежити за рядком meta robots.

Оцініть статтю
Додати коментар