Чек-лист від “А до я” по внутрішній оптимізації сайту

У цьому огляді я зупинюся на цьому питанні докладніше. Цей базовий алгоритм допоможе вам створити загальне уявлення про те, як відбувається внутрішня оптимізація: з чого вона починається і на чому потрібно акцентувати увагу, щоб підняти ранжування сайту.

 1. Аналізуємо можливі уразливості сайту. Технічний SEO-аудит дозволяє визначити наявність внутрішніх помилок сайту і його відповідність вимогам пошуковим системам. Звертаємо увагу на наступні моменти:
  1. Код відповіді серверів. Не повинно бути помилок класу 404 (неіснуюча сторінка) і т. д.
  2. Метатеги. Не повинно бути дублів Title, Description. Довжина метатегів повинна відповідати вимогам пошуковиків: Title – до 70 знаків, Description – до 160 знаків.
  3. Заголовок. Важлива наявність заголовка Н1 і сувора ієрархія підзаголовків Н2-Н6.
  4. Управління микроразметками. Розмітки Open Graph, schema. org і Twitter Card допомагають презентабельно представити сайт перед користувачам і сформувати сніпети пошуковим системам.
  5. Наявність сертифіката HTTPS. Для проектів ecommerce це необхідність – шифрування трафіку актуально для сайтів, у яких підключений прийом платежів. Наявність сертифіката позитивно впливає на ранжування.
 2. Оптимізуємо внутрішню перелінковку. Внутрішня перелінковка вирішує завдання розподілу статистичної ваги і збільшення авторитетності сторінок. Звертаємо увагу на:
  1. Визначення авторитетних сторінок з яких можна роздавати посилальну вагу. В Google Analytics відкриваємо обліковий запис, переходимо у вкладки “поведінка/контент сайту/всі сторінки”, сортуємо сторінки за статистикою переглядів. Перші 10-15 сторінок – джерела для переліновки.
  2. Розподіл посилань з головної сторінки на другорядні. Головна сторінка сайту найчастіше є найавторитетнішою. Тому з неї розподіляють посилання на сторінки з меншою вагою, але мають велику важливість з точки зору конверсії. Важлива мінімізація циклічних посилань.
  3. Перевірка внутрішніх посилань. Наприклад, за допомогою сервісу PR-CY (pr-cy.ru/link_extractor). проблемні посилання перевіряємо за допомогою сервісу комплексного аудиту Serpstat.
 3. Аналізуємо поведінкові фактори – оцінюємо статистику трафіку і оптимізуємо його. Звертаємо увагу на наступні моменти:
  1. Скільки часу в середньому проводить кожен відвідувач на сайті.
  2. Скільки переходів здійснює кожен користувач за посиланнями. Глибина перегляду.
  3. За якими ключами відбувається перехід на сайт. Джерело переходів і статистика повернення до повторного пошуку.
  4. Кількість повернень на сайт і показник відмов. Скільки відвідувачів йдуть з сайту прямо зі сторінки входу, скільки людей повертаються на сайт і отримують те, що їм потрібно.

Підняти поведінкові фактори можна так:

 • Урізноманітнити контент. Додати відео і графічну інформацію, зручну візуально. Розбивайте текст на абзаци, додавайте підзаголовки Н2 і Н3 і марковані списки – структуруйте контент, розбавляючи його ключами.
 • Додавайте слова-модифікатори в заголовки.
 • Оновлюйте контент. Давайте те, що цікаво користувачам, але відповідно до ключів. Якщо користувач не побачить по ключу, що його цікавить, потрібну інформацію, він піде з сайту.
 • Використовувати вихідні посилання.
 • Періодично перевіряйте usability сайту.
 1. Оптимізуємо швидкість завантаження сайту. Чим повільніше вантажиться сайт, тим нижче його рейтинг в пошуковій видачі. Згідно з рекомендацією Google, якщо швидкість завантаження сайту нижче, ніж у 95% аналогічних ресурсів, її потрібно піднімати.

Один з варіантів – стежити за найбільш відвідуваними сторінками і робити передзавантаження на них контенту, припускаючи повернення відвідувача. Оптимальний час завантаження сторінки – менше 2 секунд. Інструменти для оптимізації швидкості – Google PageSpeed, Loading. express. Можна використовувати цей сервіс (https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=ru).

Оцініть статтю
Додати коментар