Інвестиції в домени

З чого починається SEO-історія будь-якого проекту? Вірно, з першого посилання / згадки доменного імені, але головне – з моменту першого індексу сторінки пошуковою системою (її первинного внесення в БД і подальший аналіз алгоритмами).

У той момент, коли вперше бот (він же павук / краулер) вперше побачив код сторінки – в проекті зароджується SEO-життя. “Заліт” відбувся 🙂

Чим довше сторінка знаходиться в індексі (БД) пошукової системи, чим більше “заходів” здійснив “павук”, чим більше алгоритмічних і статистичних даних зібрала ПС – тим більше шансів зайти і закріпитися в топі (за умови, звичайно, що контент сторінки буде відповідати очікуванням якості самої ПС).

Як на це вплинути? Як отримати хороший SEO-boost при запуску нового проекту? Способів кілька, поділюся одним з ефективних, але який вимагає довгострокового планування (в наслідок це виллється в істотну економію і вагому конкурентну перевагу).

Все дуже просто. Час зробить роботу за вас, потрібно тільки його якісно використовувати – готуватися заздалегідь.

Запастися доменами під проекти на майбутнє і використовувати їх як інвестицію – вигідне вкладення, тому що домени/сторінки, які отримали SEO-життя сьогодні через 1-3-N років мають вже зовсім іншу цінність.

Як Гуглу не допустити в топи неугодні сайти (наприклад, дорвеї)? Можна крутити алгоритми та виявляти небажані екземпляри, а можна доповнити схему і влаштувати перевірку часом, переконатися, що сайт не став дорвеєм / фішинговою точкою / і просто «редискою» на відносно тривалій дистанції.

Перевірку часом — складно обійти, можна, звичайно, купувати дропи, але якісні ще потрібно окупити + всякі побічні фактори (на зразок тематичності) не завжди дають пуш, – все це максимально сильно ускладнює життя “блекхетам”, які регають сотні доменів в день і намагаються зірвати куш трафа.

Тому інвестиції в тимчасові фактори дуже вигідні, якщо, звичайно, робити правильно, наприклад, так:

  1. Реєструємо нові домени заздалегідь. При реєстрації для простоти процесу використовуємо сервіси, які допомагають придумати звучний бренд-нейм (список), найкраще якщо він буде нейтральним і буде містити згадування ніші. Просто для прикладу: якщо планована ніша пов’язана з полюванням, відмінним варіантом буде щось на зразок hunterim або hunterlab або onehunter – ідею зрозуміли. Другий варіант – придумуємо нейтральний бренд-нейм.
  2. Створити алгоритм, як розгортати і масштабувати ефективно. Класика – збірка WordPress (щоб техніка і набір плагінів відразу з пакету), стильний і зручний шаблон (де швидка кастомізація), сервіс створення логотипів з назви домену і вуаля.
  3. Залишається питання з контентом. Нам потрібно, не просто отримати історію сторінки і домену, а й привласнити йому тематичність. Якщо ніша “hunting”, то і контент сторінки повинен бути по темі.

Способів, знову ж таки, безліч:

  • головну створюємо спочатку з будь-якого конструктора-плагіна (типо Thrive / Elementor) або самої теми, під кожен домен міняємо тільки ключові слова, фото, відео
  • внутрішні сторінки – різні варіанти, ми, наприклад, часто робимо 10-30 Best-сторінок з нашим плагіном AmoTables, так, багато тексту на сторінках немає, але і викидати з індексу / санкції накладати у ПС немає причин – красива табличка і в Африці табличка
  • насичуємо ключовими словами (з Ахрефса), псевдо-тегами, виводимо дані з апішек, тощо.
  • термси, дисклеймери, контакти… – весь цей пакет закидаємо відразу в збірку (міняємо тільки скрізь ключові слова по ніші та згадку домену)
  • Тепер тільки поставити посилань (а як без них?). Використовуємо невелику кількість (щоб алгоритми “не розхвилювати”) і мінімум анкора (знову ж таки, щоб “не турбувати” пінгвінів). Чудово підійдуть зовсім недорогі. Пожирніше і подорожче — це вже на етапі використання домену. Готово. Тепер чекаємо. Рік, краще два 🙂 ще краще, якщо з доменами щось автоматичне буде відбуватися – назва місяця буде змінюватися (скрипти/плагіни попередньо “вшиваємо” в збірку), або на головній ротація контенту буде з новинного API, наприклад.

Що робити з таким добром? Від PBN і прокладки для майбутніх дорвеїв до money-сайтів… Які й під що використовувати – покаже час і Ахрефс 🙂 ДО РЕЧІ, сервіс з купівлі витриманих доменів ще не придумали поки? 🙂

А ви вже запасли 100 штук доменів під проекти на майбутній рік?

Оцініть статтю
Додати коментар