Канібалізація ключових слів: як швидко і легко від неї позбутися

Канібалізація ключових слів і внутрішня перелінковка – два досить нудних аспекти SEO. Але хоча вони не такі захоплюючі, як створення контенту, ви можете отримати від них величезну віддачу всього за кілька простих змін на сайті.

Що таке канібалізація ключових слів

Канібалізація ключових слів – це ситуація, коли різні сторінки вашого сайту націлені на одне і те ж ключове слово. В результаті, в пошуковій видачі ви конкуруєте за кращі позиції самі з собою.

Важливо відзначити, що мова тут йде не про дубльований контент, який пошуковики можуть на власний розсуд викинути з пошуку, залишивши тільки кращий варіант. При канібалізації за топ бореться різний контент в рамках загальної теми.

Як боротися з канібалізацією

  • Збираєте найбільш важливі ключові слова, на які націлений ваш проект. Відкриваєте Google в режимі “інкогніто”. Вводите в пошуковий рядок:

site: домен вашого сайту ключове слово

  • Отримані результати ділите на дві групи. Перша – URL-адреси, які потрібно перенаправити на інші сторінки. Друга – URL-адреси, які потребують додаткових внутрішніх посилань. Для зручності можете забити їх в табличку Excel.
  • Скасуйте публікацію або приховайте статті, які потрібно перенаправити на інші сторінки, а потім встановіть з них 301 редирект на контент, який потребує зворотних посиланнь. Обов’язково перевірте руками кожну перенаправлену сторінку, щоб переконатися в тому, що редиректи налаштовані правильно.
  • Якщо для якогось ключового слова у вас на сайті поки що немає відповідних сторінок, з яких можна було б поставити релевантні внутрішні посилання, скористайтеся спеціальним SEO-софтом.

Тут підійде “Page Authority” від Moz або Semrush: нарощування посилальної маси -> аналіз зворотних посилань -> проіндексовані сторінки -> експорт.

Список отриманих URL-ів необхідно відсортувати по доменах. Виберіть 20-30 URL-адрес з найбільшою кількістю доменів (зворотних посилань).

  • Обидва ці варіанти дадуть вам список сторінок з максимальною посилальною вагою. Встановивши з них посилання на контент, що просувається, ви отримаєте істотний приріст в плані SEO. В якості анкорів використовуйте від 3 до 5 варіантів цільових ключових слів.

Ось, власне, і все! Це відмінна стратегія для стартового просування контенту в результатах пошукової видачі Яндекса і Google. Сам нею активно користуюся при публікації нових статей. Тому: рекомендую!

Оцініть статтю
Додати коментар