Конкурент повністю скопіював сайт, що робити?

Конкурент повністю скопіював наш сайт з авторським контентом і статтями і ми стали втрачати поступово трафік в Google. Ми написали у відділ скарг реєстратора доменів. Сайт знаходиться на їх хостингу. Від них була отримана відповідь: “для того, щоб ми могли вжити заходів до сайту, на який ви скаржитеся, прохання надати докази того, що сайт скопійований у вас (можливо, договір авторського замовлення на матеріали, розміщені на вашому сайті, договір про створення сайту і т.п.).”

Сайт робив штатний програміст, контент штатний копірайтер. Як нам бути, якщо у нас немає цих договорів? Як бути в такій ситуації?

Відповідь

В даному випадку реєстратор можливо і не буде приймати ніяких дій з приводу скарг, тому що не зобов’язаний встановлювати факт наявності або відсутності правопорушення і буде виконувати лише закони або судові рішення, що вступили в силу.

В цілому, при спілкуванні в листі до хостинг провайдера потрібно обов’язково згадати про свій намір звернутися в правоохоронні органи в разі, якщо не буде закритий доступ до сайту оскільки він порушує ряд законів (дати список законів, підкріпити лист відповідними документами). Посилатися на те, що не вдалося вирішити питання з адміністратором доменного імені.

Можливо у вас є документи, що підтверджують реєстрацію торгової марки, це може допомогти. В іншому випадку листування з хостинг-провайдером – втрата часу.

Важливо враховувати, що навіть при позитивному результаті в спілкуванні з хостинг провайдером і блокування копії з його боку, розгортання сайту на іншому хостингу займе не так багато часу.

В цьому випадку більш важливо мінімізувати втрату трафіку з пошукових систем, для цього:

  • подати запит на видалення контенту з пошуку Google, який порушує закон Про авторське право, використовуючи спеціальну форму.
  • Необхідно враховувати, що запит на видалення Контенту потрібно відправляти для кожного з url сайту копії. Для цього рекомендуємо провести аналіз трафіку і почати відправляти запити з максимально постраждалих сторінок і з тих, у яких сторінка сайту копії ранжується вище оригіналу за основними запитами.
  • У майбутньому ви можете використовувати сервіси, наприклад, dmca для фіксації дати публікації матеріалів. Такі сервіси зберігають першоджерело і можуть служити доказом авторства.
Оцініть статтю
Додати коментар