Копіюють контент сайту, що робити?

Є сайти, які копіюють кілька статей і розміщують їх на одній “великій” сторінці на своєму сайті. При цьому вони отримують приріст позицій і трафіку. З мого сайту також контент вкрали та розмістили на одному з подібних ресурсів. За останні 5 місяців мій органічний трафік впав на 30%. Заборона на виділення і копіювання тексту проблему не вирішує, а постійно переписувати текст ніяких ресурсів не вистачить. Як вчинити в цій ситуації, що ще можна зробити?

Відповідь

Ви можете розмістити плагін DMCA, для підтвердження вашого авторства і дати публікації. У кожному випадку копіювання ваших матеріалів можна подавати скаргу в Google, підтверджуючи ваше авторство.

Ваші матеріали повинні бути технічно краще конкурентів (швидко завантажуватися, бути більше в обсязі тексту і картинок, швидко індексуватися), щоб дублі не ранжувалися вище вашого сайту.

Проведіть технічне доопрацювання:

Якщо ще не працювали над швидкістю індексації, то зараз це вкрай необхідно.

Активно працюйте над швидкістю індексації сторінок, постарайтеся максимально прискорити потрапляння сторінок в індекс. Якщо проблема в Яндексі, можна активувати в Вебмайстрі Яндекса інструмент обхід по лічильниках Метрики. Таким чином, робот буде частіше обходити сторінки вашого ресурсу.

Паралельно з тим, як будете працювати зі швидкістю індексації сторінок, зверніть увагу на якість опрацювання сайту з точки зору хостових факторів.

Основні хостові фактори, які потрібно покращувати:

  1. Популярність сайту.
  2. Посилальний профіль.
  3. Обсяг сайту – кількість сторінок сайту.

Узнав️впізнаваність сайту – актуальність відгуків про компанію, інформація про співробітників і згадка бренду на сторонніх майданчиках.

Не варто забувати про підтримку для вебмайстрів в ПС Яндекс і Google

Форма Яндекса (https://yandex.ru/support/abuse/troubleshooting/zen/copyright-complaint.html#copyright-complaint__form)▫️

Форма Google (https://www.google.com/webmasters/tools/dmca-dashboard?pli=1) хочемо відзначити, що останнім часом Платони стали давати більш якісні відповіді й можливо допоможуть у вашій проблемі.

Даний метод не спрацює, якщо майданчики, які крадуть контент будуть вказувати ваш сайт в якості донора.

Наступні два методи несуть експериментальний характер і результат може бути різним.

  • Бан по IP. Якщо ваш сайт часто парсять на пошук нового контенту, то відстеживши, їх можна згрупувати і заблокувати, ну або менш радикальний спосіб – капчу для цих роботів.
  • Додавайте контент, який у вас вкрали в Яндекс.Дзен. Не секрет, що Яндекс тримає в топі свої проекти, тому додавши матеріал від свого імені, ви звичайно не повернете трафік на ці сторінки, але зможете отримати від них хоча б часткову вигоду.
Оцініть статтю
Додати коментар