Мануал з відбору доменів у PBN сітку

Для прикладу я знайшов дроп з не самою пересічної історією, в кінці зрозумієте чому. Я міг би взяти щось просте і показати, ось вам норм домен або не норм домен, але так не працює, завжди багато нюансів, а я обіцяв робити розбори з нюансами, це складно вмістити в текст, всі думки, але я спробую.

Почнемо!

Перевірте зайнятість домену

Це найперше, що треба робити. Часто домени можуть світитися в будь-яких сервісах, що вони вільні, люди починають дивитися вебархів, Ахрефс, Маджестік, а коли і якщо їх все влаштовує і вони вирішують його купити, бац, а він то виявляється зайнятий.

Я використовую namecheap

Перевірка індексу через оператор в Google site:

Часто буває, що якщо домен був норм, то може і якісь сторінки ще залишилися в індексі, це можна буде зрозуміти по URL, Title, Description.

Якщо сторінки в індексі є, перевірте cache: може що збереглося, там теж відразу може бути зрозуміло, що ж це за птах.

Перевірка посилальних показників в Ahrefs і Majestic

Дивіться, до мене в руки домени в основному потрапляють через ahrefs або majestic, тобто я майже відразу знаю +- яка у них кількість посилань, яка тематика посилань, які анкори. Я спочатку побіжно оцінюю, домен за посилальними показниками, щоб зрозуміти, чи треба його дивитися детальніше чи ні.

Також все залежить від мети, наприклад, я шукаю домени для PBN тільки для посилань, тобто все інше мене не цікавить.

Але буває, що я ще й контент можу шукати, тобто, домен по-посилальному не підходить, але там є контент, який ніхто не використовував. Тому, якісь мої перевірки можуть вам здатися дивними або марними, але це лише тому що у мене цілі можуть бути Трохи іншими, або їх може бути кілька.

І ось, наш пацієнт в Ahrefs

Досвід мені відразу підказує, що щось там не так явно.

Анкори, я не дивився, чисто overview. Перші думки, до 2016 року, сайт був дійсно якоїсь людини, не ЅЕОшника, а потім пішов по руках. Але, не буду шукати інший дроп, продовжуємо дивитися.
Моє завдання, показати що і як дивитися, а не знайти хороший дроп в live форматі статті.

Перевірка в WebArchive

Беремо дроп, заходимо в вебархів, переглядаємо по скрінам, що там було

Дивимося, що було на сайті в останні етапи його “життя”. У пацієнта в 2019 році було те ж саме: дивани, крісла, в загальному інтер’єр, меблі. Ті у кого тематика інтернет-магазинів меблів, цілком може підійти. Але не варто поспішати, дивимося далі. Тепер дивимося, що там було майже на самому початку в далекому 2010 році. Полазивши по цих посиланнях, а потім і погуглити ім’я Adham Bakry я зрозумів, що це сайт-портфоліо дизайнера з Єгипту:)

В принципі по імені домену, це відразу зрозуміло, але людей у світі багато і часто, це може бути не зовсім та людина, про яку ви думали:

 • Актор
 • Музикант
 • Спортсмен
 • Дизайнер з Єгипту
 • Линкбилдер з Індії
 • Димон з України

Нас же все-таки цікавить сайт. Які думки приходять в голову, коли подивилися початок і кінець:

Сайт спочатку дизайнера, але потім там був контент під тематику інтер’єру і меблів, хмм … цілком норм. Майже тематичне одне іншому, Google б точно прийняв таку зміну тематики.

Але, не варто знову поспішати, дивимося що було потім, після 2010. У нашого пацієнта, змін не було до 2013 року, а у 2014 сторінки були недоступні, сайт помер.

Дивимося 2015…. І так ось, що було на сайті в 2015 році.

Зовсім інша тематика, більше під якийсь dating підходить або щось суміжне. І так з 2014 по 2017 на сайті був Dating, а ось з 2018 вже були меблі.

Що робити в такому випадку?

Насправді, багато хто відкине цей домен, бо тематика нібито “загадилася” дейтингом і більше домен напевно не відпрацює. Напевно, але я б не став списувати його з рахунків, якщо у мене тематика меблі, дизайн, інтер’єр та інше.

Переходимо до whoisrequest

Вкладка “domain history”, стало цікаво, скільки ж він раз дропався і яка була зміна NS.

Всього 1 раз:)

Хоча було 2 зміни тематики, здавалося б. Швидше за все дизайнер з Єгипту, нишпорить за SEO або намагався допомагати парочкам в їх відносинах. Даний домен, просто перекуповували до того, як всі його записи віддалялися з реєстру. І тому, фактично він не був дропом. Це видно з історії зміни NS, звичайно, може бути що дійсно цей Adam сам все це робив. Але сумніваюся, занадто великий розкид в діяльності: дизайнер, психолог, продавець меблів.

Дропнувся домен лише в 2020 році

Власне, ось чому перевірку зміни NS, кількості дропів, я проводжу другим етапом, бо часто ця інфа реально нічого може не дати. Ну дропнувся сайт 1 раз, але веб-архів показав, яка у домену була багата історія.

На сайті змінювалася тематика 1 раз, кардинально, зміну дизайну на меблі, вважаю прийнятною, навіть такий домен я б взяв. Бентежить тільки період 2015-2018. Я б подивився далі, якщо вибирати нема з чого. Повірте, хороший дроп знайти, за ціною в 8$ дуже складно і багато бариг дропів, продають ось таке ось. І це нормально, гірше якщо вони брешуть і кажуть, що у них вища якість у всіх доменів.

PBN це завжди ризик даремно втратити гроші і час, тут кожен повинен думати сам.

Найцікавіше

І так в такому випадку, я не готовий з упевненістю сказати, що цей дроп зовсім поганий. Я повертаюся до Ahrefs і виявляю що у мене стоїть live mode, а також те, що не помітив historical значення кількості посилань, а їх там аж 1320.

Хмм … все зрозуміло в принципі, швидше за все я б його не брав, знову ж таки це чисто з досвіду. Але додивимося вже до кінця. Я відкриваю majestic, а там таке:

У домену було 3400 посилань, з них більша частина це сайти на з однієї підмережі (referring subnets).

А анкори, взагалі “пісня”/ Трохи вище я писав, що web-archive показав, яка у сайту багата історія, але majestic показав ще більше:) проаналізувавши анкори, бачимо, що там була ще й фарма, окуляри ray ban і річ, яка є в гардеробі майже у будь – якого модника з села – палені труси Кельвін Кляїн:) цього всього web archive не показав, швидше за все висів дор на домені.

Чому я використовую Majestic, а не Ahrefs

Ahrefs жадібний на ліміти, так, у нас самий топовий аккаунт, в принципі лімітів багато. Але такий не у всіх буває. І якщо йде ручний пошук дропів, то команда може “зжерти” всі ліміти за пів дня і тоді інша команда, яка аналізує майданчики для розміщення посилань, залишається без ahrefs. Можна перевіряти bulk аналізом, але все одно доведеться дивитися домен. Просто заздалегідь врахуйте цей момент, з лімітами, сервісами і т. д.

З цим доменом, все зрозуміло, це все що треба дивитися?

Так з цим доменом все зрозуміло – це шлак, таке я б вже не брав.

Але, ось що варто дивитися ще, абстрагуємося від того, що цей приклад шлак, дивимося:

 • Дивіться, співвідношення DoFollow і NoFollow посилань у домену, навіщо вам дроп у якого тільки NoFollow?
 • Дивіться, який % хороших реф. доменів. Наприклад, 5 посилань це хороші сайти, а 35 це якісь блогспоти нульові, з цих 52 в NoFollow.

Дивіться, звідки йдуть посилання, наприклад ті 5 посилань, 3 з них йдуть з коментів, та на хороших сайтах, але з коментів, Карл! І лише 2 зі статей або чогось кращого ніж коментарі, але вони можуть бути в NoFollow, а коменти DoFollow.

Приблизний висновок, у сайту 40 реф.доменів, 35 це якийсь незначний шлак або слабенькі зовсім, 5 хороших, але 3 з них з коментів, а 2 з хороших сайтів, але в NoFollow. Зрозуміло, що статейні посилання краще, а профілі, коментарі, таке собі… але сперечатися не буду, кожен вирішує сам.

Співвідношення CF і TF в Majestic(10-10 норм)

Складно, правда? Ну, а як ви хотіли, так і працюємо.

Чек-лист перевірки

 1. Зайнятість домену в namecheap.com
 2. Кількість reffering domains (обов’язково всю історію)
 3. Анкор лист (обов’язково всю історію)
 4. Динаміку зростання посилань
 5. Кількість DoFollow / NoFollow
 6. Тип розміщення посилань: коментарі, статті, банер, профіль.
 7. TLD посилаються доменів
 8. Site:
 9. Cache:
 10. Ключові слова, якщо є, якщо немає, то в “movements” в Ahrefs
 11. Трафік, був, не було, є, динаміку зростання
 12. Web-Archive: тематика, зміна тематики
 13. Вихідні посилання, часом може показати що там були посилання на всяке уг..
 14. Кількість унікальних Subnets і IP
 15. Тематику домену в Majestic
 16. Співвідношення CF і TF в Majestic від 10

Висновок

Розберіться з тематикою, якщо домен майже тематичний вам, великий шанс що Google прийме таку зміну і все буде добре. Ваше завдання переконатися в тому, що домен не використовували в SEO цілях або подібному, все інше майже з боку, в якомусь сенсі. Ставтеся до дропу і PBN, як до звичайних сайтів, це просто сайти…нічого більше, такі ж, як і інші, тільки мертві. (с) Георгій Рисак

Оцініть статтю
Додати коментар