Мікророзмітка для блогу

Якого типу мікророзмітку можна використовувати для блогових статей? Чи допоможе мікророзмітка отримувати розширені сніпети або “нульову” позицію? Як можна ще доопрацювати статті, щоб отримати більш привабливий сніппет у видачі?

Відповідь

👉 Для блогових статей практично завжди використовується мікророзмітка типу Article (schema.org/Article), завдяки якій можна отримати в розширених сніпетах:

  • мініатюру зображення;
  • дату публікації або редагування.

👉 Якщо статті блогу містять покрокові майстер-класи або інструкції, можна використовувати мікророзмітку типу HowTo (schema.org/HowTo). В даному випадку сніппет буде містити кілька кроків, описаних в статті, з якими можна ознайомитися відразу з видачі.

👉 Якщо в блозі публікуються рецепти, для цього існує спеціальна мікророзмітка типу Recipe (schema.org/Recipe), завдяки якій в сніппеті можна буде побачити:

  • мініатюру зображення;
  • зірки;
  • загальний рейтинг рецепта;
  • кількість відгуків;
  • калорії та час готування.

👉 Окремо для виведення зірочок і рейтингу можна зустріти використання мікророзмітки типу Product (schema.org/Product) для статей блогу, що є некоректним застосуванням цього типу мікророзмітки в даному випадку.

👉 Для виведення зірок і рейтингу, краще застосовувати мікророзмітку типу Review (schema.org/Review), яка заточена під огляди або мікророзмітку типу CreativeWorkSeries (schema.org/CreativeWorkSeries).

👉 Додатково з мікророзміткою BreadcrumbList (schema.org/BreadcrumbList), можна впроваджувати тематичні емодзі в навігаційному ланцюжку.

👉 Якщо відкинути класичні рішення поліпшення привабливості сніпетів (наприклад використання емодзі в title або description), то крім мікророзмітки рекомендуємо впроваджувати в статті структуровані елементи, такі як списки і таблиці.

👉 Потрібно враховувати, що Google не гарантує показ розширених сніпетів, навіть коли мікророзмітка виконана без помилок, а для мобільної і десктопної версії наявність розширених сніпетів і їх зовнішній вигляд також можуть відрізнятися.

⚠️ Що стосується нульової видачі. Точних інструкцій немає, а наявність мікророзмітки або інших елементів ніяк на це не впливає, більшою мірою потрапляння в нульову видачу залежить від якості контенту, але є кілька рекомендацій, а саме:

  1. Чітка і лаконічна форма викладу матеріалу.
  2. Повнота розкриття теми.
  3. Структурування матеріалу.
Оцініть статтю
Додати коментар