Оптимізація сайту під пошуковик DuckDuckGo: основні моменти

Що потрібно знати SEO-фахівцеві про оптимізацію сайтів під пошуковик DuckDuckGo. Зібрав у статті основні моменти, які варто враховувати, щоб поліпшити позиції і видимість свого веб-сайту в цій пошуковій системі.

У січні 2021 року DuckDuckGo подолав планку в 100 мільйонів щоденних пошукових запитів. У зв’язку з цим у деяких SEO-фахівців виникнуло резонне питання: чи потрібно займатися оптимізацією окремо під цей пошуковик?

DuckDuckGo непомітно, повільно і впевнено привертає у свою систему нових користувачів, які, в свою чергу, починають поступово генерувати пошуковий трафік на ваших сайтах. Я сам вже деякий час користуюся цією пошуковою системою, тому вирішив спантеличитися нюансами просування в ній.

Якщо коротко, то можете поки особливо не переживати з цього приводу. У SEO під DuckDuckGo немає нічого надприродного. По цій темі профільні ЗМІ не пишуть сенсаційних статей, на зразок тих, що ви можете спостерігати у зв’язку з виходом YATI або BERT. І особливих труднощів у вас не виникне.

Чому вам взагалі варто турбуватися про якийсь DuckDuckGo

Багато веб-фахівців почали звертати свою увагу на DuckDuckGo через проблеми з конфіденційністю, які в останні роки все активніше обговорюються в співтоваристві. Завдяки Антимонопольним позовам до деяких гігантів, включаючи Facebook, Amazon, Apple і Google, люди все частіше вивчають їх політику конфіденційності (хоча б по новинах).

У міру зростання обізнаності, користувачі все частіше виявляють побоювання щодо того, як їх персональні дані збираються, обробляються і поширюються. І тут-то якраз на арені з’являється DuckDuckGo.

Пошукова система ДакДакГо з самого початку позиціонувала себе саме як безпечний інструмент пошуку в мережі. Вона ніколи не зберігає вашу особисту інформацію або історію пошуку. Не дратує контекстною рекламою і не відстежує вас в Інтернеті.

Їхня політика проста:

 • Ніякого відстеження;
 • Жодної реклами;
 • Тільки пошук.

У компанії навіть є окремий розділ у проекті (donttrack.us), в якому розповідається, як саме Google шпигує за користувачами, збираючи дані не тільки по пошукових запитах, але і по конкретних сайтах, які вони відвідують.

Як Google стежить за користувачами пошуку

За даними DuckDuckGo, у 2020 році на їхньому сайті було виконано близько 24 мільярдів пошукових запитів, що приблизно на 57% більше, ніж у 2019 році. Середньоденна кількість пошукових запитів у грудні 2020 року становила близько 79 мільйонів. Для порівняння: у грудні 2019 року у них було близько 48 мільйонів запитів.

Самі по собі – вельми вражаючі цифри. Але важливо порівнювати їх з конкурентами. Частка ринку DuckDuckGo знаходиться мало не в рамках похибки, на тлі Google, Yahoo і Bing. Навіть у США, згідно з Statcounter.com, частка DuckDuckGo на ринку пошуку у 2020 році склала всього лише 1.61%.

Однак вам краще стежити за статистикою власних сайтів. Для більш об’єктивної картини. Наприклад, переглядаючи Метрику та аналітику своїх сайтів, я виявив, що майже скрізь спостерігається зростання трафіку з ДакДакГо. Особливо якщо порівнювати 2020-й з 2019-м і 2018-м.хоч цифри і невеликі, їх все одно варто враховувати.

Що ви повинні знати про DuckDuckGo

DuckDuckGo заявляє, що отримує свої результати пошуку більш ніж з 400 джерел, від краудсорсингових платформ до власного пошукового робота DuckDuckBot. Оскільки пошуковик фокусується на конфіденційності, він не знає точно, де знаходиться користувач.

Однак він може приблизно визначити інформацію про місцезнаходження за допомогою GEO: IP. DuckDuckGo пояснює, як це працює, у своєму блозі:

Коли ви натискаєте кнопку пошуку, ваш комп’ютер надсилає нам ваш пошуковий запит. У цей запит ваш комп’ютер включає додаткову інформацію. Наприклад, якщо ви погоджуєтеся поділитися своєю локацією, ця інформація включає ваше приблизне місце розташування. І навіть якщо ви цього не зробите, ваш запит включає IP-адресу, і по ньому можна визначити приблизне місце розташування, хоча воно не завжди є точним.

Можете самі це перевірити. Ось, наприклад, я задав запит [кафе поруч], не вказавши своє місце розташування, і ДакДакГо показав мені кілька релевантних результатів.

Зверніть увагу, що DuckDuckGo використовує Apple Maps для заповнення результатів локального пошуку.

Основи SEO для DuckDuckGo

На сьогоднішній день в інтернеті досить мало інформації, що стосується безпосередньо оптимізації і просування сайтів під пошукову систему DuckDuckGo.

 1. Якісні зворотні посилання. Розумію, що словосполучення багатьом оптимізаторам набило оскому. Але про це прямим текстом говорить сам пошуковик.
 2. Ранжування (SEO). Рейтинг трохи непрозорий, і його важко розпізнати на основі окремого запиту через різні фактори (які часто змінюються). Тим не менш, найкращий спосіб отримати хороші позиції (практично у всіх пошукових системах) – це отримувати посилання з високоякісних сайтів, таких як Вікіпедія. Для роботи з посилальною масою існує безліч різних SEO-інструментів: SEMrush, SpyFu, Ahrefs, Majestic і так далі. Але для нас з вами це не сенсація, адже посилання є одним з найважливіших факторів ранжирування в Google. Так що окремо для DuckDuckGo нічого екстравагантного тут робити не доведеться.
 3. Глибоке розуміння користувацьких інтентів. Враховуючи підхід DuckDuckGo до конфіденційності, користувачі, швидше за все, будуть коригувати свої пошукові запити. Наприклад, коли я бачу, що пошуковик не може визначити моє точне місце розташування, а мені потрібна локальна видача, я можу додати в запит геокваліфікатор. Щоб по-справжньому зрозуміти відвідувачів, які приходять з DuckDuckGo, вам потрібно буде провести досить глибоке дослідження ключових слів. Тут на допомогу прийдуть такі сервіси, як SEMRush, SE Ranking, Seed Keywords і SpyFu.
 4. Оптимізація під Bing. Здавалося б, при чому тут Бінг, так? Ось ще одна цитата з довідки DuckDuckGo: У нас також, звичайно, є більш традиційні посилання в результатах пошуку, які ми отримуємо від декількох партнерів, хоча найчастіше з Bing (а не з Google). Тепер ви знаєте, що DuckDuckGo використовує Bing. Тому упевніться, що взяли на озброєння передові методи роботи з цією пошуковою системою. За ідеєю, якщо ви просуваєтеся на захід, то ігнорувати другий за величиною пошуковик було б не дуже продуктивно. Перевірте свої XML-карти сайту. Переконайтеся, що вони правильно побудовані, і відправте їх в Bing Webmaster Tools. Крім того, використовуйте Bing Webmaster Tools, щоб перевірити відповідність ваших сайтів вимогам цієї пошукової системи.
 5. Лістинг Apple Maps. Якщо у вас досі немає картки бізнесу в Apple Maps, просто перейдіть на сайт mapsconnect.apple.com. після того, як ви зареєструєте свою компанію, необхідно заповнити основні поля, в тому числі:
 • Найменування фірми.
 • Адресу.
 • Телефонний номер.
 • Години роботи.
 • Категорія.
 • Веб-сайт.
 • Профілі в соціальних мережах.

Висновок

Коли справа доходить до оптимізації сайту під DuckDuckGo, немає якогось секрету або чарівної пігулки.

Потрібно просто зосередитися на залученні якісних зворотних посилань, орієнтованому на користувача дослідженні ключових слів і оптимізації для пошукових систем, які використовує DuckDuckGo при формуванні своєї видачі.

По суті, якщо ви успішно просуваєтеся під Google, то турбуватися взагалі нема про що.

Оцініть статтю
Додати коментар