Оптимізація швидкості сайту

Питання щодо питання щодо оптимізації швидкості. Я зіткнулася з деякими цікавими плагінами для оптимізації швидкості на вордпрессі, плагіни такі як Nitropack і WP Meteor Page Speed Optimization Topping. Обидва розганяють показники сайту до 99-100, але судячи з усього не зовсім стандартними способами. Зокрема, Meteor плагін затримує завантаження всіх скриптів на секунду і показники тестів тоді практично ідеальні. Питання – як до цього ставиться гугл і чи впливають такі хаки на сео? Було б ще цікаво дізнатися, чи користується хтось Nitropackом і що вони про нього думають.

Відповідь

Питання актуальне і важливе, тому що подібні плагіни набирають популярність і в цьому є ось яка особливість. Справа в тому, що для Гугл не має значення коли скрипти виконуються на самому початку або пізніше. Якщо скрипти є, то вони впливають на користувальницький досвід. Обдурити PageSpeed дуже просто, а обдурити користувача сайту не вийде, тому що для нього скрипти будуть виконуватися в будь-якому випадку.

Приховати скрипти на самому початку – дає приріст для першої отрисовки, а її значення в останньому оновленні PageSpeed зменшили, віддавши посилення для TBT і CLS. Тому ми не рекомендуємо використовувати подібні хитрощі. Ми рекомендуємо відкладати тільки зовнішні скрипти, але дуже обережно і в ручному режимі. Від 100 до 1000 мілісекунд, розраховуючи час для кожного скрипта окремо.

SEO. Звернули увагу на слово приховати вище? Заховати, укрити, тобто обдурити. Будь-який обман пошуковика загрожує наслідками. Звертайте увагу на те, яким ваш сайт «бачить» пошуковий Бот, якщо відключений JS. Зазвичай, сайт з вимкненим JS виглядає як гарбуз. Подумайте про те, як це може вплинути на досвід користувача. І звичайно, зі внутрішніми скриптами треба працювати саме з програмістом. Ніякі автоматизації не допомагають переписати неоптимальний код JS.

Оцініть статтю
Додати коментар