Підход до роботи по SEO

SEO – це комплекс заходів для просування бізнесу в Інтернеті. Факторів ранжування дуже багато, всі вони по своєму важливі та сильні в якийсь конкретний момент. Наприклад, в ТОП 3-5-10 контент набагато важливіше, ніж за межами 1 сторінки. Але, іноді ніша настільки “вилизана” що робити добре доводиться відразу, з запуску сайту.

Так ось, повернемося до величезної кількості факторів ранжирування.

Знати їх всі, практично, сенсу небагато та й неможливо здебільшого.

Я, наприклад, концентруюся завжди лише на ті, які вважаю, що допоможуть більше ніж інші, в конкретний момент.

Візьмемо, наприклад, молодий сайт, домену до 1 року, стоять звичайні лінки (статті, форуми). Позиції сайту знаходяться в межах 50-60.

Що робити, як підняти його вище?

 1. Переконатися що текстовий контент відповідає інтенту, але якість контенту на даному етапі не особливо важлива. Банальні речі, повинні бути зроблені добре.
 2. Аналіз беків конкурентів, створення карти динаміки, щоб знати де межа і не переборщити, в даному випадку, вистачає середньої по палаті.
 3. Якщо в топі старі домени конкурентів, значить треба спробувати штучно зістарити домен. Знайти практично ідентичний вашому дроп, підклеїти до свого сайту.
 4. Якість статейних посилань, не повинна поступатися конкурентним. Тематичні статті, майданчики, посилання, оточена тематичним текстом. Чи не статейні посилання теж повинні бути на тематичних вашому сайту сторінках.
 5. Анкор лист. Максимально різноманітний, сайт молодий, а значить з вибором нових ключів для анкорів не повинно виникнути проблем.
 6. Сайт молодий, а значить намагайтеся більше використовувати» безпечного “анкора: бренд, бренд + ключ”. Якщо у вас товари, використовуйте їх назву бренду + ключ, якщо рев’юшнік, то використовуйте назву брендів того, що рекламуєте (казино, шини, газонокосарки, препарати).
 7. Слідкуйте за перелінковкою з тіла сторінки, щоб сторінки які отримують самі жирні беки, посилалися на інші важливі сторінки по потрібному анкору. (Не особливо вірю в це, але роблю, це часом релігія). Робив кілька тестів і завжди різний результат. Можливо, кривий тест. Повторювати тест лінь, вирішив увірувати.
 8. Сайт молодий, значить до динаміки потрібно ставитися серйозно. Кількісні “миготіння” посилань, коли 20 днів посилань близько нуля, а в кінці робочого місяця «навалили» тому що план закрити треба, це все фігня, це небезпечно, це викликає більше уваги з боку пінгвіна і може відгукнутися відразу або трохи пізніше і відстежити складно.
 9. Сайт молодий. А значить, зараз закладається фундамент, а значить, якість донорів для посилань має бути дуже хороше. Адже ваш сайт зараз проходить базовий рівень відбору і алгоритми “вирішують” підняти вас вище або ще залишити бовтатися в рамках 50-80 позицій. Зрозумійте, коли сайт вже “розгойданий” стоїть в ТоП, похитнути його навіть сотнею поганих посилань дуже складно, адже у нього чиста карма 🙂
  Коли сайт підходить до ТоП 10, алгоритм може переглянути ваш профіль. Посилальні зв’язки він досить добре розбирає і якщо там багато 💩 то може відкотити.
 10. Динаміка зростання посилань повинна бути природною і по сторінках на які посилання будуються. Не рекомендую завалювати 1-2 сторінки, а інші залишати «голими». Але це дуже-дуже кастомно, треба дивитися по ніші.

І так, як ви бачите, в основному мова про посилання, а також у мене ставлення таке, що спочатку мій сайт працює на завоювання репутації, простими і базовими речами і лише потім, коли і якщо, я починаю жестити (більше money анкорів, 301, більше 2 LVL).

Ви самі ось посудіть, в день створюються величезна кількість сайтів, як ваших і все використовують одне і теж, 100%, але ось нюанс в тому, як.

Я впевнений, що Google створив щось типу рівнів і дивиться, проходить ваш сайт на черговий чи ні.
І просто купити домен, прогнати профілями, коментами – вже не сильно працює, це може бути тільки для створення так званої “заглушки” і то, з розумом треба робити.

У SEO складно обіцяти результат, але пообіцяти собі зробити всю роботу майже добре, можливо. Не забити і подивитися, не забити і відібрати, не забити і написати, не забити і перевірити, не забити і зробити.

А коли

 • анкор лист переспамлений
 • донори низькоякісні
 • контент зовсім не про те
 • Динаміка не дотримувалася зовсім
 • велика частина посилань зовсім не тематичних

То як тут швидко розібратися, що сталося або що вплинуло?

Відсікайте варіанти, чому не спрацювало – відповідальним підходом

І тоді

 1. Все буде добре.
 2. Хоча б швидше знайдете причину

Кінець!

Оцініть статтю
Додати коментар