Пошук дроп-доменів в обхід експайред-агрегаторів

Статистика доменних імен показує небувалий сплеск особливо в категорії New TLDs зон, на січень 2021 року загальне число зареєстрованих доменів склало 31 335 377 записів. Серед світових лідерів за приростом регіональних ccTLD зон трійку фаворитів очолювали Німеччина, Бразилія, Франція. Але на загальному тлі простежується й інший тренд – це покупка дроп-доменів. Унаслідок зростання конкуренції багато хто намагається автоматизувати цей процес, хтось же працює по-старому вручну, але, як би там не було, дане заняття ресурсоємне, тому для обхідних маневрів використовують онлайн-сервіси з регулярно оновлюваними гігабайтними базами даних дроп-доменів.

Але, як можна побачити, за останні півроку expireddomains.net, spamzilla.io, domcop.com і інші моментально спустошуються на регулярній основі за такими актуальними критеріями: домен ранк (DR) від 5 до 30, наявність зворотних посилань від 15 до 500 штук, присутність сторінок сайту в індексі Google від 5 до 30 штук. Інші параметри перераховувати безглуздо, так як далі включається у кожного своє натхнення на той чи інший момент плюс протестовані на практиці кейси. Це одна з причин, щоб знову повернутися до перевіреного часом алгоритму пошуку і відбору дроп-доменів.

Друга причина, можливо, на даний момент найбільш затребувана, це якщо брати той же expireddomains.net, то він в поточний період здатний аналізувати і регулярно моніторити 477 TLDs різновидів. На перший погляд, це значне різноманіття доменних підгруп, але якщо взяти до уваги, що загальне число зареєстрованих зон перевалило за позначку у 2 864 записів, то виникає резонне питання, де відстежувати доменні імена з решти зон, які не входять в лістинг expireddomains.net. Якщо абстрагуватися від усталеного кліше, що Google охочіше ранжує тільки .edu .gov .com зони, то інші різновиди доменних імен також затребувані і придатні не тільки під дорвеї, але і для не менш популярних PBN — приватних сіток блогів, або ж інших проектів.

Процесс підбору

Тепер, власне, перейду до процесу відбору, який складається з декількох етапів фільтрації і комбінованої зв’язки онлайн-сервісів з десктопним софтом. Для отримання лістингу битих вихідних посилань я використовую платну підписку на сервіс Ahrefs.com. на вкладці “Сайт Експлорер” я, перш за все, додаю домен-донор, далі виробляю по ньому результат аналізу на Параметри ранжирування, після чого я можу відстежити всі сайти-акцептори у цього донора. Для чого в лівому меню переходжу в додаткову підгрупу “вихідні посилання => биті посилання”, в новій вкладці залишається натиснути «Експорт» і завантажити лістинг з результатами собі на ПК для проміжної постобробки.

Далі відкриваю сам лістинг в Excel, ви можете вибрати будь-який інший доступний редактор, так як файл експорту має загальнодоступний CSV-формат. Мене в самому лістингу цікавить графа “Link URL” – вихідні посилання, тому виділяю і копіюю повністю даний стовпець.

Паралельно я запускаю Scrapebox і з буфера обміну додаю тільки що скопійований список вихідних посилань в “Url Harvested”, після чого здійснюю пару нехитрих маніпуляцій, а саме: за допомогою “Remove / Filter => Remove Duplicate URLs” я видаляю дублікати URL-адрес.

Зазвичай на цьому етапі лістинг неабияк худне. Наступним етапом мені необхідно все биті посилання перетворити в кореневі домени (Root Domain), для цього є опція «Trim => Trim to Root». Після цього я використовую ще одну фільтрацію списку по категорії небажаних доменних зон, з цією метою застосовую функцію “Remove / Filter => Remove URLs with extensions”.

Варто відзначити, що тут я прописав зони: .gov,. edu (ці зони мені не вдасться зареєструвати),. mx,. fr,. jp (ці ж зони «екзотичні», і для них необхідні свої персоналізовані whois-сервіси), — ви ж цей список можете поповнити своїми критеріями.

Тепер майже завершальний етап – перевірити список доменів по whois на їх доступність для реєстрації. Для цих цілей знову під рукою штатний чекер в самому Scrapebox “Grab / Check => Check Unregistered Domains”. Коли активована ця опція, відкривається нове діалогове вікно “Domain Lookup”, в якому, власне, можна візуально спостерігати за поточним процесом перевірки на незайнятість доменів. Сама перевірка зайняла не більше п’яти хвилин, на цьому етапі ключову роль відіграють персональні проксі на приватних IP. Всі домени, які будуть відзначені зеленим рядком з написом “Yes, domain seems to be available”, вільні, і їх можливо зареєструвати. Я ж, дочекавшись 100% валідації, можу експортувати всі доступні домени, задіявши функцію “Export Available Domains».

Сам же лістинг валідних доменів значно скоротився. Але це ще не фінал. Мені архіважливо тепер отримати так звані пузомеркі доменів. Тому я повертаюся в Ahrefs, переходжу на вкладку “batch analysis” і за один раз можу перевірити 200 доменних імен, тому мені знадобиться кілька ітерацій масової перевірки доменів. В отриманій зведеній таблиці маса параметрів: IP-адреси (дроп-домени зазвичай вже не мають фізичної прив’язки по IP, тому зазвичай Ahrefs такі домени позначає написом “Not Found in our Database»), ключові слова, UR, DR, кількість посилань (Dofollow, Gov, Edu) і т.д. знову ж саму таблицю знову можна експортувати до себе на ПК для більш детального аналізу. Але якщо повернутися до початку моєї статті, то я писав про «екзотичні» зони, які ось таким нехитрим способом вдається відловлювати, але і, зрозуміло, не тільки «екзотику».

Всі представлені домени у зведеній таблиці вільні для реєстрації, а також, якщо ви звернете увагу на стовпець “Домени-донори”, побачите орієнтовні значення посилальної маси, яка здатна дати відчутний стартовий доробок для будь-яких проектів. Але уважні з вас тут же звернуть свій погляд на графу «органічна видача» і відразу з подивом заперечать, що вони такі домени і даром би не взяли. Згідно самій аксіомі PBN, то тут вся концепція вибудовується на пріоритеті посилального, за яким повинна передаватися вага, а наявність трафіку на сайті є приємним бонусом. На момент написання статті ці домени можливо було зареєструвати по акції зі значною знижкою по $8,93. Для PBN це недорого.

Якщо порівняти покупку домену в середньому з іншими зворотними посиланнями за $8,93 (звичайно, Ahrefs показує по дроп-доменам трохи спотворені дані, тому варто краще завжди перевіряти їх реальну кількість, наприклад, через majestic.com) і закупівлю того ж обсягу посилань в шістсот штук на посилальних біржах, нехай навіть по 0,5 долара за одиницю, то виходить місячне роялті в 300 доларів. Як бачите, маржинальність цін вражаюча, а про рентабельність підбору дроп-доменів і згадувати не треба, це як і раніше кейс для форсування зростання посилальних профілів своїх проектів в органічній видачі пошукових систем.

Оцініть статтю
Додати коментар