Про кар’єру в SEO: поради, рекомендації

Зібрав деякі думки в пост, вирішив поділитися з вами!

Яка найбільша проблема нинішнього ринку Ѕеошників?

Відсутність базових знань про роботу Google, алгоритмів, погані знання в технічній області: домени, сервери, CMS, IP, NS і т.д. а іноді відсутнє розуміння навіть того, що домен це домен, а сайт це сайт.
Часто дуже слабке розуміння маркетингу як такого, роблять якісь сайти, качають якісь ключі.
Абсолютно не замислюються і не знають що таке: ROI, CAC, дохід, прибуток.

Довгий час рулила “вузькозаточенность” фахівця, хтось нишпорить в посиланнях, хтось в семантиці, хтось в технічці, хтось ще в чомусь. Я вважаю такий підхід програшним в перспективі, як для наймаючої сторони так і для самого фахівця.

З боку фахівця, що працює в компанії

Якщо ви розбираєтеся в чомусь одному, то не виростите сильно в компанії, будете займати 1 позицію, робити одну і ту ж задачу кожен день, тиждень, місяць, рік. Так, іноді вам будуть підкидати ще щось, що іншим було робити лінь. В один момент ви можете впертися в стелю по доходу, коли компанія не зможе вам платити більше, тому що просто вилка така.

Припустимо, ви аутрічер, ваш обов’язок тільки аутрічити посилання. Максимум, що ви можете заробити в компанії в місяць 3-4к $ це з бонусами, премією.

В один момент, вам набридло робити аутріч і ви захочете робити і іншу роботу, які можуть виникнути складності?

 1. Ви нічого не знаєте, вчити вас складно або довго. Довірити вам щось інше з цих причин не можна.
 2. Так як ви нічого не знаєте крім як аутріча, то при перекладі вас на іншу позицію, вам можуть урізати ЗП, тому що з новими KPI, завданнями, цілями ви не справляєтеся. І тут, 99% відмовляються і залишаються на позиції аутрічера. Цю ситуацію я називаю пасткою, адже на позиції аутрічера ви заробляєте більше, але стеля низька, а перейти на іншу позицію боляче, знову багато чого вчити, вилазити із зони комфорту, втрачати в грошах.

І найгірше, якщо ви володієте лише одним інструментом, нехай навіть і найважливішим (посилання), ви ніколи не запустите власних проектів.

З боку компанії

Коли фахівець багатофункціональний:

 • Йому можна більше довірити
 • Робота виконується сильно швидше, не потрібно по 300 разів розповідати одне і теж
 • Зростання компанії, команди, проектів також буде набагато швидше, адже є не 1 двигун, а кілька і якщо все на повному ходу, то взагалі пісня…
 • Можна робити круті речі, адже в темі і шарять кілька людей, а не один

Коли в компанії фахівець під 1 завдання

 • Це завдання робиться добре і в строк
 • В один момент, він захоче більше грошей, але ви не розумієте за що платити йому більше, вигідніше ж найняти іншого, або аутсорсити. (та іноді дають більше грошей, тому що онбордити нову людину довго)
 • Кількість відповідальності на керівниках, менеджерах, лідах буде зростати, адже крім як них, ніхто у всьому не нишпорить, рано чи пізно якість прийнятих рішень буде знижуватися, через банальну завантаженість, втоми. Та банально хтось вигорить і все.
 • Дуже складно рости, адже навколо напів-фахівці
 • Неможливо нічого довірити, вічне гасіння пожеж, доводиться вдаватися до жорсткого контролю, тайм-трекерів і т. д. і як в такій обстановці рости, коли голова забита рутиною і контролем, а не питанням про подальший розвиток проектів і виходу на новий рівень?

Що робити фахівцям-кар’єристам?

Перестати найматися на позиції “лінбілдер, семантист, пбнщик”

Ідіть на вакансію “SEO спеціаліст”

Так, в моменті ви можете втрачати в грошах, вам буде складніше, доведеться змінити не одну компанію, поки ви навчитеся, але і життя це марафон, а не спринт. Мисліть ширше.

Якщо ви особливо не горите і у вас немає амбіцій і для вас в житті є ще багато чого крім роботи, то звичайно ця порада не для вас.

Що робити компаніям?

Перестаньте набирати “лінкбілдерів, пбнщиків, семантистів”.
Або ставтеся до цього з тим розумінням, що ці люди наврядчи далі кудись підуть і великих ставок на них робити не треба.

Оцініть статтю
Додати коментар