Про розділення комерційних запитів з інформаційними

Зазвичай рекомендують комерційні запити розділяти на різних сторінках з інформаційними. Зіткнувся з тим, що комерційні перетинаються з інформаційними. Припустимо в Гуглі вбиваю “лікування карієсу” і там багато сторінок зі статтями, де зустрічаються запити типу “що, де, як”, які по ідеї інформаційні.

Що в такому випадку робити: теж на 1 сторінку всі пов’язані запити з лікуванням карієсу впроваджувати?

Відповідь

У кожного пошукового запиту є своє “інтент – намір”, який користувач вкладає в запит, вбиваючи його в рядок пошуковика. Саме він визначає, чи є запит інформаційним або комерційним.

Часто не зовсім очевидно, який саме сенс більшість користувачів вкладають в пошуковий запит. Найнадійніший спосіб визначити тип запиту – проаналізувати ТОП видачі. Якщо велика частина сайтів в топі – інформаційні статті, значить цей запит не підходить для просування послуги.

Ми бачимо, що за запитом «лікування карієсу» переважно просуваються сторінки послуг з довгими текстами (де якраз фігурують «що, де, як»), а також інформацією про лікарів, ціни і форма/кнопка запису на прийом. За запитами “записатися на лікування карієсу» або «лікування карієсу в Києві» в топі з’являються сайти-агрегатори.

Чому так відбувається? Вбиваючи в пошук “лікування карієсу”, користувач швидше за все ще знаходиться на стадії збору інформації. У другому ж випадку, користувач вже готовий замовити послугу.

Тому, у вашому випадку необхідно спочатку зібрати якісну семантику і кластеризувати її. Таким чином, в кожному кластері ви отримаєте запити, які повинні просуватися на одній сторінці, і подібні сумніви у вас не будуть виникати. В роботу потрібно брати ті кластери, в топі видачі яких знаходяться конкуренти вашого сайту. Якщо конкуренти просувають сторінки послуг з інформаційним текстом – ви повинні діяти за тим же принципом.

Оцініть статтю
Додати коментар