Просування сайту у важкій тематиці

Місяців п’ять тому мені прийшла заявка на просування сайту по одній з найбільш знайомих тематик – оренда баштових кранів. Складно, конкурентно, дикі ставки в контекстній рекламі.

Все дійсно традиційно – невеликий сайт на три сторінки, швидше нагадує лендінг, безліч форм захоплення, розрахованих на “дізнайся ціну, відправивши телефон”, майже нульова конверсія.

Якщо раптом у вас схожа ситуація, я працюю в ніші просування спецтехніки сто років, і можливо вам буде корисно прочитати, що саме зробив я для топів і трафіку:

 • Перш за все дізнався, які марки кранів компанія здає в оренду, який асортимент і прайс в компанії. Створив картки товарів. Це до будь-якої внутрішньої оптимізації та опрацювання текстів. Так на сайті з’явилися 4 категорії:
 1. Liebherr (19 карток кранів)
 2. Potain (16 карток кранів)
 3. Вітчизняні баштові крани (20 карток кранів)
 4. Швидкомонтовані крани (12 карток кранів)

і 67 нових сторінок карток баштових кранів, на зразок Liebherr 630 EC-H 50 Litronic, Liebherr 1250 HC 50, Liebherr 132 EC-H 8 Liebherr 50K, Liebherr 40K і т. д.

Навіть просто отримання фотографій кранів, що здаються в оренду – це величезний крок в просуванні подібних сайтів.

 • Далі зайнявся комерційними факторами. Цим слід  повноцінно заморочитися:
 1. прайс в укороченому вигляді на головній сторінці
 2. окрема сторінка під прайс
 3. ціни на оренду на картках товарів у відкритому вигляді
 4. телефон з гео того регіону, де просувається сайт
 5. сторінка “про компанію” з описом структури, фото співробітників і їх контактами
 6. сторінка “Доставка” – в кранах це актуальн
 7. сторінка “як ми працюємо” з фото і відео того, як працюють співробітники
 8. меседжери і пошта на видному місці
 9. форма замовлення з автозаповненням по картці товару

Ну і так далі, багато речей, на які ви забиваєте, визначають додаткову вартість в ранжируванні. І ось начебто нічого складного, але в реалі ніхто крім спеціально найнятої людини на кшталт мене всім цим займатися не буде.

Нарешті можна перейти до внутрішньої оптимізації:

 1. Була зібрана семантика, на базі якої проставлені теги на картках товарів. Вони відмінно працюють і на всіх своїх сайтах. Я завжди до рубрик і категорій перехресно додаю мітки (теги).
 2. Був створений фільтр відбору кранів за кількома простими характеристиками – виліт стріли, вантажопідйомність, рівні підйому, ціна оренди за годину, бренд, тощо – всі сторінки, що генеруються фільтром, були загнані в індекс, таким чином ми отримали вже третій пласт запитів для трафогенерації.
 3. Налаштовані маски тайтлів і десків, прибрані SEO-мішки текстів – на подібних сайтах вони погіршують ранжування. Характеристики відібрані в табличний вигляд, додані рейтинги, відгуки, так і не додані порівняння кранів між собою.
 4. І те, на що ви досить часто забиваєте. Це зовнішнє посилання. Пошуковики переконали вас в тому, що досить якісного сайту і він буде в топі. Ні, звичайно не досить.

На даний момент посилання – один з найважливіших факторів, поряд з віком домену, сайту і комерційними факторами. Це цілий пласт, описувати який немає сенсу – для кожної ніші він індивідуальний і більш того – потрібно дивитися ще й по сайту.

У моєму випадку він був нульовим, тому деякі загальні аспекти:

 • додавання сайту у всілякі довідники
 • використання кворків для додавання на сайти з UGC
 • прес-релізи та біржі посилань
 • покупки посилань по топу у інфосайтів і агрегаторів – конкуренти вам посилань не продадуть
 • і так як на прохання замовника я почав вибудовувати сітку сателітів, то ще й посилання з головних сторінок вже своїх сайтів

Начебто п’ять місяців, робота по суті тільки почалася, але трафік вже дає перші продажі. Суджу зі свого досвіду – через рік-півтора можна буде цілком зменшувати бюджети на рекламу, залишаючись тільки на органіці.

Оцініть статтю
Додати коментар