Принципи створення якісного текстового контенту

Існує 2 принципово різних типи текстового контенту, назвемо їх узагальнено “white” і “black”. Існує ще величезний пласт “середнього – сірого”, якого більшість, про це і поговоримо. Також важливо відзначити, що мова йде саме про текстовий контент.

Хтось згадає часи Ezine Articles. Статті писали по 1000 символів, знімали швидкий траф, час йшов, проекти вмирали. Хтось «перебазувався», але більшість проектів пішло в нікуди. На відрізку 5-10 років контент втрачає актуальність, відпрацьовує і вмирає, інвестиції втрачені, проекти мертві. Так, звичайно, вони несли профіт, але мова про інше – як створювати контент, який буде як довгострокова інвестиція, а не тимчасовий захід. Як створювати контент з максимальною ефективністю.

Інтернет-простір заповнений мертвим “grey-контентом”, і “клепання статейників” як показує практика – далеко не найкраща інвестиція, а часто збиткова. Це схоже на неліквідне вкладення в нерухомість – начебто оборот є, а реальної рентабельності немає. І так.

Частина №1 “Білий, як робити треба і до чого потрібно прагнути”

Якщо є сумніви – краще взагалі не вкладатися в текстовий контент. Не варто писати чергову статтю “давайте напишемо п’ять тисяч символів, щоб було”. Такого вже багато, дуже багато, бовтається на просторах Інтернету і веб архівах. У кращому випадку – контент отримає якийсь трафік, окупиться, принесе копієчку, але в перспективах зростання – через кілька років – стане сміттям, в гіршому – просто не окупиться. Краще інвестуйте в посилання.

Якщо вирішили писати, то читаємо далі:

 • Контент – це інвестиція, тримаємо це в голові, якщо вже вкладати в копірайт, то робити як інвестицію.
 • Тримаємо в голові, що 1 сторінка сайту — це як один окремий проект або як одне окреме есе. Маленька книжка / гайд / брошура.

На заході популярні інфопродукти у вигляді електронних книжок (ними часто торгують через ClickBank або Amazon). Є запит “хочу забезпечити будинок сонячними батареями” – можна довго гуглити, а можна купити невелику книжку, де все зібрано коротко і ємко воєдино і стати базовим експертом, розібратися самому, при цьому заплативши 15$ і заощадити час на роликах Youtube. Ось приблизно на це повинен бути схожий контент. Причому неважливо, якого типу і в якій ніші текстових контент створюємо.

Розберемо на класичному прикладі affiliate best-статті, відразу тримаємо в голові ключову думку «як закрити запит покупця», «як йому допомогти отримати, що він хоче», «як закрити всі питання, які можуть виникнути при покупці».

Орієнтовна структура:

 1. [Введення]
 2. [Огляд кращих товарів – N штук]
 3. [How To]
 4. [FAQ]
 5. [Notes / Facts]
 6. [Did you know]
 7. [Useful links]
 8. [Best Brands]
 9. [Best choice / Best value]
 10. [VS]
 11. [Conclusion]

Текстовий контент насичуємо:

 1. Перелінковка + внутрішня-якірна
 2. Вказівка бренду домену всередині тексту
 3. Розмітка
 4. Табличка
 5. Інфографіки
 6. Відео / фото / логотипи (дуже недооцінений контент)
 7. І всім іншим, про що вже писалося багато-багато разів

Що ще тримаємо в голові:

 • Опрацьовуємо ТЗ максимально, насичуємо якістю
 • Представляємо, як ця сторінка буде виглядати через N років
 • Робимо ефективно і швидко-досить Ахрефс і Гугл-сеарч – аналіз конкурентів

Частина №2 “Сіре / Чорне”

Проміжні варіанти – свідомо програшні та неефективні. Роблячи “не до кінця” – в результаті втрачаєш в перспективі в рази більше. Метод “зараз зробимо як завгодно – потім переробимо” – теж неефективний. Якщо потрібно тимчасове рішення, то краще:

 1. Беремо інфу з інших джерел, фільтруємо, міксуємо прибираємо зайве, виділяємо найголовніше. Мінімум води – максимум якісної концентрації текстового змісту. Вказуємо посилання-джерело, якщо робимо мікс з декількох джерел – вказуємо посилання на кожен. Вказуємо, або за принципом Вікіпедії (ставимо виноску з номером і посилання в кінці поста), або відразу під конкретними абзацами / уривками. Nofollow. Можна з редиректом через /go/. Краще навчити співробітника і будувати статті за таким методом, ніж закопати гроші в неякісний контент. Крім того, далеко не факт, що подібна сторінка не буде в топі, обходячи навіть найякісніший контент. Питання – якість опрацювання, траст ресурсу і ще купа факторів. Знову ж таки, це тема для окремого посту.
 2. Замість текстового контенту – насичуємо фото / відео та іншим (інфографіка, таблиці, цитати – гасла).
 3. Генеруємо контент – тягнемо дані API-шек, робимо підстановку макросами, робимо “мікс”, ключове – думаємо про користувача і допомоги в закритті його поточного запиту. Для прикладу – дивимося будь-який агрегатор / пошуковик квитків.
 4. Переклад. Ставимо на потік. Тестуємо нішу. Далі пишемо “по-білому”.

Міфи та страхи

Міф №1 “Це занадто довго і складно”

Може здатися, що створювати такий контент – дуже клопітно, довго, важко – міф. Відпрацювавши один раз структуру ТЗ – далі Це все буде за шаблоном і на автоматі. Так, для кожної окремої статті – будуть свої вихідні дані, але маючи скелет – це все можна спокійно і швидко робити на потоці без зайвих зусиль. Крім того, базових видів контенту не так вже й багато, робимо “скелет” ТЗ під кожен тип, наприклад:

 1. Best
 2. Review
 3. VS
 4. How to
 5. About
 6. Story

Створюємо один раз максимально якісно, потім клонуємо і заповнюємо “скелет” ТЗ з Ахрефса / аналізу конкурентів. Так – спочатку може бути складно і незрозуміло, а потім робиться за 20-60 хвилин на автоматі та 100$ за ТЗ вливати не потрібно

Міф №2 “Хто погодиться таке писати, це дуже складно”

Хто захоче писати контент за такою глибокою структурою, це, напевно, коштує сотні доларів? – міф. За фактом автору (так ми називаємо своїх копірайтерів) буде легше і простіше створити контент по ТЗ, де вже записана вся структура, стоять потрібні посилання і позначки. Йому лише залишиться “залити вільні прогалини в ТЗ потрібними і якісними словами” – можна використовувати це формулювання зі своїми авторами. Допомагає домовитися про взаємовигідну ціну і якість. Звичайно, при цьому необхідно провести передпродажну консультаційну роботу, а не викочувати відразу ТЗ на лист А4, від якого у співробітника полізуть очі на лоб 😊 ключове – готувати співробітників заздалегідь і навчати. Це тема для окремого поста.

Міф №3 “Цей контент буде коштувати шалено дорого”

Рубрика палю тему. Насправді ні. Звичайно, копірайт-студії та інші посередники будуть говорити, що контент повинен коштувати дорого, бути написаний нейтів на друкарській машинці, бути перевірений професором англійської мови з Ієля, відніманий пруфрідером і тоді буде щастя. Але ні. Якщо у вас не точкова історія, а бізнес-напрямок – подібний підхід вас швидше за все розорить раніше, ніж прийде задоволення і потрібна віддача. Здебільшого цінність тексту дає посилання на автора (тобто цінність самої особистості автора), а не самі слова. Цінність автора з Форбс 700$ / стаття в тому, що асесор Гугла + розумні алгоритми зіставлять саму особистість і додадуть трасту статті / сайту, але не самим словами, за які ви платите.

Створюючи якісний скелет структури статті, її зможе написати навіть не зовсім досвідчений студент з базовим знанням мови. При цьому по цінності / закриття проблеми користувача – цей контент може бути на найвищому рівні.

Також причина в тому, що недосвідчений середнячок на межі своїх здібностей / досвіді / і можливості мислення не зможе видати приголомшливий контент зі слабкого ТЗ, на відміну від автора Форбс, який на перед вже знає маркетингові фішки, психологію користувача, юзабіліті та інші фішки.

Досвідчені мають глибину мислення і сприйняття – вони знають свою ціну і зможуть за вас (при їх бажанні) зробити все круто, вловити ТЗ з думки. У підсумку контент буде класно ранжуватися, але не тому, що його слова кардинально відрізняються, а тому що досвід / маркетинг / інша реалізація.

Або розжовуємо все по поличках, навчаємо та отримуємо текстовий контент високої якості, але з максимальною рентабельністю, або переплачуємо в рази.

Міф №4 “Навіть найкращий контент застаріє, забудеться, стане неактуальним з роками”

Якщо проаналізувати багато топових статей, точніше їх урли – побачимо, що багатьом статтям 5-10 і більше років. Вони поступово розвиваються і доповнюються, рік за роком набирають траст.

Питання в тому, що якщо спочатку зробити неякісно, то і розвивати буде нічого. А якщо створити спочатку правильний скелет статті, то в залежності від ніші – оновлювати можна буде раз на рік, а то і рідше. Так, можна хоч раз на тиждень, залежить від ніші, але в середньому «по лікарні» — це не така вже трудовитратна історія.

Важливо: створивши спочатку заділ на майбутнє, ви будите лише трохи актуалізувати дані, без затиків і зайвих зусиль. Крім того, якщо скелет сторінки зроблений вірно, оновлювати контент буде набагато простіше, ніж шукати в окулярах текст, де і що потрібно виправити.

Також навіть в товарних нішах (якщо це не смартфони, де ринок ультра-динамічний) змінюється все не дуже-то і швидко, це міф. Товари нові, звичайно, виходять, але і це можна легко автоматизувати та спростити.

Висновок

Інтернет насичений тоннами непотрібного контенту, викинутого часу, грошей. Можна робити “по-старому” і навіть непогано на цьому заробити, але пост не про це, а про довгострокові інвестиції в тексти та копірайтерів. Коли створюємо нову сторінку, відразу ж закладаємо потенціал на майбутнє, відкриваємо Ахрефс, видачу Гугла і тримаємо в голові, що ми створюємо есе, маленький Інфо-продукт, частинка цінності, яка буде нести копієчку і давати зростання доходу з року в рік. Проміжне створювати неефективно. Перед написанням варто подумати – чи починати писати взагалі, може все ж краще в посилання…

Перші 50-100 штук ТЗ робимо самі, досконально розбираємося в схемі роботи, коли вийшли на автоматизм – делегуємо.

Оцініть статтю
Додати коментар