Список фільтрів Google і рекомендації щодо виправлення

У прагненні якнайшвидше просунути сайт в пошуковій видачі Google його власники випадково або навмисно порушують правила, описані в рекомендації для веб-майстрів. Пошуковик на це реагує швидко: в кращому випадку слід попередження, в гіршому – знижується ранжування окремих сторінок або весь сайт випадає з індексу.

Ознаки того, що сайт потрапив під автоматичні фільтри Google:

 1. істотне падіння позицій сайту;
 2. повне або часткове випадання сайту з пошуку;
 3. проблеми з індексацією нових сторінок;
 4. зниження органічного трафіку.

Якщо накладення санкцій – вжиті вручну заходи співробітників Google, то побачити причину можна в Google Search Console в розділі «заходи прийняті вручну».

Список фільтрів Google:

 • «Пісочниця». В основному сюди потрапляють нові сайти. Старі сайти можуть потрапити сюди тоді, коли порушення є, але вони не доведені. Накладається на термін до 6 місяців.

Як виправити:

 1. додавати якісний унікальний контент;
 2. використовувати тільки тематичні ключові запити;
 3. нарощувати посилальну масу поступово.
 • Фільтри алгоритму Hummingbird (Колібрі):
  • «Google Penguin». Сюди потрапляють сайти, які використовують штучне нарощування посилальної маси: публікація посилань на пов’язаних ресурсах, невидимих користувачеві посилань, спам, надлишок SEO-анкорів. З 2016 року фільтр перестав знижувати позиції сайту в рейтингу за порушення і тільки обнуляє їх вплив на видачу. Але санкції можуть бути накладені вручну.

Як виправити:

 1. знизити темпи нарощування посилальної маси;
 2. перевірити, які сторінки потрапили під фільтр через “Google Search Console / сканування / переглянути як Google” і зменшити значення переспаму;
 3. видалити прихований текст або зробити його видимим.
 • «Google Panda». Фільтр створений для боротьби з неякісним контентом. Сюди відноситься неунікальний контент, безглуздий текст, реклама, переліміт ключовиків в текстах, мета-тегах, атрибутах Alt, високий відсоток відмов. При наявності проблем на частини сторінок під фільтр може потрапити весь сайт.

Як виправити:

 1. видалити дублюючий контент;
 2. підвищити інформативність сторінок;
 3. постійно додавати новий контент, цікавий користувачам.

Інші фільтри цього алгоритму: Fred, RankBrain, Mobile-friendly і Mobile-first, Pirate.

 • Биті посилання. Фільтр накладається за наявність сторінок з кодом “404”. Знайти їх можна за допомогою сервісу Link Checker. Також інформація про биті посилання є в Google Search Console в розділі “покриття”.
  Як виправити: регулярно перевіряти сайт, видаляти або відхиляти непрацюючі посилання.
 • Довгий час завантаження. За рекомендацією Google, час завантаження сторінки має бути не більше 3 секунд. У разі довгої відповіді сервера сторінки потрапляють під фільтр. Швидкість завантаження можна перевірити за допомогою сервісів PR-CY, PageSpeed Insights.

Як виправити:

 1. стиснути контент;
 2. оптимізувати зображення;
 3. оптимізувати CSS, JS.
 4. кешувати статичні об’єкти.
 • «Too much links at once». Спроба розмістити одночасно велику кількість посилань призводить до обнулення їх ваги. І чим молодше сайт, тим суворіше пошуковик. Такий “посилальний вибух” може привести до повного випадання сайту з індексу.

Як виправити:

 1. видалити останні SEO-посилання, розміщені перед попаданням сайту під фільтр;
 2. зменшити швидкість розміщення посилань, використовуючи тільки лінки авторитетних тематичних ресурсів.

Ще один цікавий фільтр “Your Money or Your Life”. Якщо ваш сайт відноситься до фінансової, медичної або юридичної тематики, Google пред’являє до нього підвищені вимоги. Контент повинен бути експертним з підтвердженням авторитетності, містити достовірні цифри і факти. І головне – постійне оновлення.

Найочевидніші способи захисту від фільтрів: не розміщуйте заборонений контент, не використовуйте ненормативну лексику і образи, не посилайтеся на сумнівні ресурси, не вводьте читачів в оману, не додавайте спам, не перегинайте з рекламою, помірно нарощуйте посилальну масу.

Оцініть статтю
Додати коментар