Структура сайту, Hub-сторінки і перелінковка контенту

Давайте сьогодні копнемо в бік сучасної архітектури рев’юшніка і тих змін які актуальні, а так само перестали бути актуальними, після низки значущих апдейтів. Ми у себе впроваджуємо саме найбільш поширений варіант, створюючи сторінки-категорії з якомога більш широким охопленням по темі. Як альтернатива – перелінковка і організація структури з 5-7 підкатегорій, в яких хаб-сторінки і ранжуються і виконують роль навігації.

Ідеальний варіант, швидше за все, знаходиться десь посередині. Знову ж таки, за останні пару років я не згадаю жодного випадку що б велика хаб-сторінка категорії займала значущі позиції в ВЧ-СЧ-топах.

В цілому ж, мова йде скоріше про те що б підняти якість сайту, поліпшивши поведінкові метрики, а не про прийом який відразу дасть значимий буст по трафіку. Приблизно як швидкість завантаження сайту – всі знають що у 2021 це потрібно робити, але, навіть загнавши метрики в зелену зону, це не гарантує потрапляння в топи.

Використовуємо HUB-сторінки замість стандартних категорій

Кілька очевидних плюсів створення якісних хаб-сторінок:

  • На таку сторінку можна і потрібно накидати більш дороге посилальне, навіть з входженням основних ВЧ-анкорів.
  • Користувачам такі сторінки банально подобаються як рубрикатор, що дає хороший буст до метрик середнього часу і глибини перегляду.
  • Можливість нормально вбудувати в кластер суміжні теми.
  • Привертає посилальне природним чином.

Потенційні можливості

Але головне – можливість конвертувати інформаційний трафік в транзакційний. З утриманням на статейнику, само собою, все буде погано якщо не підключати SMM-канали в YouTube / Instagram.

В іншому, як тільки ми починаємо розбивати семантику на групи і розуміти на якій стадії знаходиться користувач, “як” і “чому” шукає ту чи іншу інформацію, так і починаємо його рухати далі всередину воронки до бест-статей або одиночним оглядам.

Створюйте сайт у співвідношенні 5:1 або 10:1 інформаційних до бест-статей іншого виходу просто не залишається.

Тематичні кластери дозволяють передбачувано вибудовувати контент навколо тієї чи іншої теми і закривати інтент (на покупку або інформацію), не залежно від того де в воронці зараз знаходиться користувач. Подібний принцип працює універсально, не залежно від ніші, товарів або послуг. Саме час що б почати працювати з аудиторією. До того ж, це дешевше, ніж рухати “в лоб” черговий best-ключ.

Де шукати семантику для воронки?

  • У Keword Explorer починаючи з основних СЧ-ключів.
  • Через форуми і дошки, використовуючи Discussion в хромі.
  • Та навіть через answerthepublic.com

Замість висновків

Впевнений, що не варто з цією темою нічого ускладнювати в технічному плані, як раніше любили розраховувати вага посилань, що передається. Первинно – розуміння аудиторії і інтента, а потрібна семантика і НЧ-шка прийдуть саме з формуванням і розвитком ось такої логічної структури категорій і хаб-сторінок. Словом, той випадок коли потрібно “просто почати робити”.

Оцініть статтю
Додати коментар