Вплив авторства текстів на просування сайту

Вказівка авторства статей на сайті – крок безпрограшний. Він не несе ризику та обіцяє бонуси. У будь-якому випадку гірше точно не стане. Навіть при не найвдалішій реалізації (немає авторитетного автора або релевантного досвіду) санкцій, банів і фільтрів від пошукових систем не піде. Інша справа, що не хочеться витрачати час і сили даремно. Перед впровадженням хочеться розуміти перспективи та вивчити досвід колег.

Ми проводили опитування фахівців SEO з прокачування авторства. Багато учасників поділилися спостереженнями і кейсами з приводу авторського фактора.

Експертність і сенс: що важливіше?

Гонитва за експертними авторами не повинна знецінювати зміст контенту. Цінність сенсу і користі інформації для людей як і раніше залишається первинною. Ось, наприклад, випадок, коли цікава стаття від звичайного читача перекриває за переглядами контент експерта. У своєму блозі ми розміщуємо статті, не завжди вказуючи посилання на сторінку експерта. А буває, і зовсім не експерти пишуть, і ми просто у кінці додаємо ПІБ автора. При цьому одного разу стаття маркетолога з чудово оформленою сторінкою автора набрала 2,3 к переглядів, а стаття рядового читача нашого блогу, – більше 40к переглядів. Сенс статті все-таки важливіше експертності.

Контент і все-все-все

Ідеальний варіант – працювати над вдосконаленням контенту в комплексі, не забуваючи про автора і його профілі на сайті. Таку стратегію вибирають найчастіше.

Тому ми завжди намагаємося вплинути на максимально можливе число Факторів E-A-T кожного сайту.

Приклад. Клієнтський сайт YMYL-тематики, Категорія “дитяче навчання”. Після травневого апдейту 2020 року відвідуваність інформаційного розділу почала просідати. Вирішили комплексно попрацювати над поліпшенням розділу з упором на E-A-T:

 1. переробили верстку, поліпшили читабельність матеріалу;
 2. додали зміст в кожну статтю;
 3. додали зображення із зазначенням джерел;
 4. додали врізки з думками сторонніх експертів по темі статей;
 5. додали посилання на авторитетні матеріали за темою статей (дослідження, статистика, нормативно-правові акти);
 6. вказали авторів у кожній статті;
 7. зробили окремі сторінки авторів з описом їх професійного досвіду і заслуг.

І все пішло вгору. На прикладі цього кейса ми бачимо, що в комплексному підході опрацьоване авторство стає ще однією сходинкою на шляху в ТОП.

Прямий вплив на органіку

Чисті експерименти щодо впливу вказівки авторства на просування сторінок проводяться рідко. Сеошники кажуть, що окремо від інших заходів з оптимізації це занадто марнотратно і за часом, і за бюджетом. Але ставлять підписи в рамках вдосконалення контенту зараз дуже багато. Результати цікаві й не завжди однозначні. Але ось тут – майже чистий експеримент:

У нас є кейс з просування інформаційного сайту. Він постраждав від січневого і травневого апдейтів Google (-50% органіки). У жовтні та листопаді почали опрацьовувати статті, додали авторів контенту і створили під кожного з них сторінку, наповнену інформацією про його експертність в темі. Як підсумок + 60% сеансів після грудневого апдейту, зростання по всіх рубриках сайту в органічному пошуку.

Також можу відзначити аномальний приріст трафіку з Google Discover + 588%!

Цікавий досвід: вплив наявності підпису до матеріалів чітко видно в цифрах зростання органіки.

Ким підписувати, якщо готового експерта немає?

Якщо у сайту немає райтера, експертизу якого можна легко і швидко підтвердити, автора статей все одно рекомендується вказувати. У цьому випадку варіантів може бути кілька. Експерта можна шукати, ростити, домовлятися зі сторонніми авторитетами, просувати власних співробітників, публікувати статтю під редакцією і після перевірки професіоналами… і ще кілька робочих сценаріїв, аж до створення віртуальних персонажів.

Якщо стоїть вибір між не відомими раніше авторами і людьми, про яких в даний час вже є інформація у пошуковиків, вибирайте других, а далі займайтеся прокачуванням і розкруткою експертів.

Пропонуємо кілька варіантів підпису, кожен з яких має право на життя. В якості автора можна вказати:

 • керівника компанії;
 • співробітників-експертів;
 • зовнішніх експертів;
 • сторонніх авторів після ревізії тексту співробітниками компанії та вказівки, під чиєю редакцією готувався матеріал;
 • невідомого автора, але реальну людину з профілями в соцмережах;
 • вирощеного компанією “автобота” (якийсь збірний образ, в контент якого вкладаєтеся і який назавжди залишиться в компанії).

Створіть експерта

А ось експерименти з віртуальними персонажами і ботами несуть ризики. Вони менш витратні, ніж співпраця з реальними експертами, але обдурити Google-бота з кожним роком стає все складніше. Алгоритми посилюються, і до кожного сайту в топі буде пильна увага.

Для Google важливо розуміти, хто стоїть за сайтом, тому більш результативно і ефективно підключати реальних експертів. Це в моменті буде коштувати дорожче, але в довгостроковій перспективі витрати окупляться з лишком.

Власник

Зважений підхід – покласти відповідальність за зміст контенту на власника сайту. Тим більше що той, хто офіційно рулить бізнесом, вже точно відомий Google. І цілком можна підвищувати впізнаваність далі.

Для сайтів, де основний контент генеруємо як агентство, вказуємо власника, його партнерів або керівників відділів, реальних копірайтерів. – Наприклад, ім’я власника гуглиться по відкритих базах ФОП, ТОВ, сервісам збору інформації з відкритих баз, по участі в тендерах, згадується на попередніх сайтах або дошках оголошень. Це підвищує його цитованість.

У будь-якому випадку ім’я No name автора, якщо це реальна людина з соціальними профілями, – більший плюс, ніж у придуманого персонажа.

Автор-бот – чи варто вкладатися?

Віртуальний персонаж може стати збірним образом авторів вашого сайту. Але не все так просто:

Для себе ми прийняли просте рішення: випускати всі матеріали під авторством директора (і співзасновника), давши співробітникам доступи до його соціальних мереж для публікації. Деякий час тому експериментували з віртуальним персонажем. І він навіть став досить популярним: у нього купа френдів в соціальних мережах, йому дзвонять в офіс, запрошують на заходи і т.д. Але нічого, крім незручностей, нам це не дало. Підстав приховувати реальних дійових осіб у нас немає, так що перенести всі матеріали на директора було хвилинною справою. Підкреслю, що поки конкретних результатів в цифрах у нас немає. З цікавістю познайомимося з чужим досвідом з цього питання.

Замовляй, вичитуй, публікуй

Найшвидший варіант: замовляти статті у автора-експерта, вичитувати самостійно і візувати, вказуючи співробітника своєї компанії. Таким чином у студії є автори-експерти з вищою освітою і досвідом в тематиках від медицини до SEO. Дуже часто у студії замовляють тексти, які потім додають в блог або використовують в якості гостьових матеріалів. Студія працює офіційно і правильно передає права на використання контенту замовникам. Залишається тільки визначити місце публікації та правильно оформити тексти.

Оцініть статтю
Додати коментар