Як AirTable ранжується в пошуковій видачі по 50000 ключових слів

Щомісяця понад півмільйона користувачів переходять на сайт AirTable з органічного пошуку Google. І все завдяки їх стратегії просування по довгих хвостах низькоконкурентих ключів.

У 2020 році Zoom захопив ринок, на якому повинен був домінувати Google Meet. Сталося це, в тому числі, через відсутність належної уваги з боку Google до свого інструменту для відеоконференцій.

Так само недолік уваги Google до потужних інструментів, наявних в їх розпорядженні під брендом Google Workspace (колишній GSuite), обійшовся IT-гігантові в мільярди доларів.

Як Google програє конкурентам

Конкуренти Google домоглися вражаючих результатів. Notion оцінюється у 2 мільярди доларів, Coda – $636 мільйонів, Zoom – $100 мільярдів, Dropbox – $11 мільярдів, Box – $3.5 мільярда. А тепер ось і Airtable коштує 5.8 млрд. доларів.

На випадок, якщо ви не в курсі, недавній раунд інвестицій дозволив Airtable подвоїти свою оцінку менш ніж за рік. Але сталося це не випадково. Airtable використовує один з найважливіших інструментів усіх часів. Компанія будує свій бізнес навколо електронних таблиць.

Для більшості сучасних SaaS-компаній основними конкурентами є таблиці Excel і Google. Хтось думає, що їх головний конкурент – інша SaaS-компанія або стартап, який тільки що отримав новий потік інвестицій. Але насправді…

Вони знаходять себе практично у всіх галузях. Таблиці можуть використовуватися в багатьох професіях. Таблиці можна адаптувати під індивідуальні потреби. І електронні таблиці практично не викликають суперечок, тому що застосовуються з давніх пір.

Будь то електронна таблиця, яка використовується для відстеження результатів контент-маркетингу. Або електронна таблиця, що застосовується для контролю вантажівок, що в’їжджають і виїжджають з причалу. Глобальна економіка і суспільство в цілому функціонують на електронних таблицях.

Саме на цьому терені хлопці з Airtable і змогли досягти успіху. Вони взяли звичайні електронні таблиці та перетворили їх в крутий інноваційний інструмент, що працює за принципом бази даних або програми.

Але суть сьогоднішнього посту не в цьому. Пишність проявляється в їх здатності абузити користувальницький контент, закладаючи його в основу пошукового просування по низькоконкурентим низькочастотним запитам. По дуже великому числу цих НК НЧ!

За приблизними оцінками, Airtable отримує з органічного пошуку Google щомісяця понад півмільйона відвідувачів. Це досить багато. І здебільшого ці візити походять від людей, які шукають конкретні варіанти використання та шаблони. Існує понад 50000 органічних ключових слів, які ви можете ввести в Google, щоб отримати видачу, що містить посилання на Airtable.

Більшість з цих сторінок генерує в місяць пару сотень або тисяч переходів з пошуку. Наприклад, ключ “content calendar template “(шаблон календаря контенту) отримує близько 4,000 запитів на місяць. Airtable в середньому займає 8-е місце в цій пошуковій видачі. Це дає сайту компанії від 300 до 600 відвідувань на місяць.

На перший погляд, взагалі щось несуттєве. Але помножте 300 на 50000 органічних ключових слів, за якими непогано ранжується Airtable. Це мільйони відвідувань!

На жаль для Airtable, не всі їхні низькочастотники генерують стільки ж трафіку, як «content calendar template». У реальному житті багато з них приносять сайту 10-20 переходів на місяць. І це нормально. Тому що компанія диверсифікувала свої вкладення в контент за такою кількістю різних ключових слів, яке може давати результати.

У Airtable є шаблони, які приносять трафік за такими запитами, як:

 • trip calendar (календар поїздок);
 • book database (база даних книг);
 • recipe database (база даних рецептів);
 • personal CRM (персональний CRM);
 • social media calendar (календар для соціальних мереж);
 • lease tracker (трекер оренди);
 • job search template (шаблон пошуку роботи);
 • location scout template (шаблон геолокації);
 • casting sheet (шаблон прослуховування);
 • trip planner (планувальник подорожей);
 • strategy guide creator (створення посібників);
 • conference planning template (шаблон планування конференції);
 • і так далі.

І, попри те, що кожна з відповідних сторінок сайту приносить всього лише 30-50 органічних переходів з Google в місяць, вона на 100% відповідає пошуковому інтенту користувача. Airtable успішно замінює різні мобільні додатки, SaaS-сервіси та функції інших продуктів, за які люди щодня платять гроші.

Уявіть, що ви займаєтеся здачею квартир в оренду. У вас є п’ять об’єктів нерухомості, кожен з яких ви відстежуєте в окремому файлику на своєму комп’ютері. І ось, слухаючи черговий подкаст, ви дізнаєтеся про те, що для всього цього можна використовувати трекер. Ви заходите в Google і вбиваєте «lease tracker template» (шаблон трекера оренди). Як і ще п’ять інших людей цього місяця.

Все! На цьому ваші пошуки закінчені!

Ви натискаєте “використовувати шаблон” і через кілька секунд починаєте налаштовувати його під свої потреби. Тепер ви не тільки офіційно є клієнтом Airtable, але вже закохуєтеся в продукт, і його функціональність буде все більше і більше вражає вас. Зрештою, ви розумієте, що у них є й інші шаблони, які непогано було б спробувати. І спеціально для цього у них є цілий розділ.

Вся річ у тому, що люди люблять шаблони. Вони полегшують роботу, рутину, життя. І це лягло в основу просування бізнесу Airtable.

Ви можете ввести в Google більше 4400 варіантів ключових слів, які включають слово “template” (шаблон) і зустріти в результатах пошуку посилання на сторінку сайту Airtable, який покликаний допомогти вам. Сервіс пропонує тисячі шаблонів на будь-який смак, і до них можна отримати швидкий доступ через Google.

І як показують графіки – бізнес не збирається припиняти своє зростання. Чимось підхід Airtable нагадує аналогічну стратегію пошукового просування від Zapier. Тільки ті використовували в якості ключів зв’язки назв чужих сервісів, а ці – ключі з шаблонами.

Висновок

Щоб отримувати купу трафіку з органіки Google, зосередьтеся на ключах з довгими хвостами запитів. Так, націлювання на ключові слова з меншим обсягом пошуку означає, що вам потрібно створити більше вмісту. Але зате тут слабкіше конкуренція.
Конверсія – всьому голова. Переконайтеся, що відвідувачі, які потрапляють на сторінки вашого сайту, задовольняють потребу в контенті та перетворюються на клієнтів.

Оцініть статтю
Додати коментар