Як банить Амазон

Як банить Амазон? Трохи про систему безпеки партнерських програм в affiliate-маркетингу. Поговоримо про систему безпеки партнерських програм на прикладі Амазона, у них одна з найбільш просунутих (дуже ймовірно – сама просунута) система безпеки у світі affiliate-маркетингу.

В Амазоні є три рівні бана. Перший – це повністю автоматичний, коли на аккаунт просто спрацьовує один з критичних прапорів. Наприклад, надійшли скарги більше допустимої кількості разів.

Другий – напівавтоматичний. Коли приходять сигнали, недостатні для автоматичного бана, але аккаунт ставлять на перевірку якимось індусом. Індус дивиться на твої логи і підтверджує, що треба банити. Третій, коли ти потрапляєш на їх радар як серйозний порушник. Тоді тебе віддають investigator’у, який ручками колупає твої акаунти і намагається зрозуміти, що і як саме ти робиш. Він приймає рішення, чи потрібно на тебе подати в суд і банить всі пов’язані акаунти. Перші два типи бана діють тільки на один конкретний аккаунт, останній – коли за справу береться реальний investigator.

Якщо Амазон банить – то банить серйозно, заводити новий аккаунт без повного догляду в stealth-mode вкрай ризиковано і недоцільно. Тут не рятують проксі, VPN, Tor. Але при належному підході – це питання більш ніж вирішуване і на будь-яку систему безпеки є свої методи обходу.

Також у Амазона є величезна кількість тригерів, які запускають механізми до подальшого бану – вони аналізують абсолютно все: Динаміка трафіку, продажів, джерела переходу, поведінкові фактори, ip-адреси, реферери, всі можливі логи і багато іншого + їх боти краулять сайти афіліатчиків, намагаючись знайти порушення TOS в автоматичному режимі.

Незважаючи на те, що близько половини всіх продажів Амазону приносить реферальний/афіліатний трафік – Амазон не особливо дорожить своїми партнерами, вважаючи за краще підстрахуватися і забанити вебмайстра, ніж розбиратися з додатковими нюансами.

Найбільш очевидний (і правильний) спосіб уникнути неприємностей з партнерськими програмами – побудувати бізнес відповідно до їх TOS. Багато партнерські програми не морочаться над якістю трафіку і системою безпеки, інші ж – навпаки максимально дотримуються всіх можливих заходів контролю.

Якщо ж стоїть завдання зі зливом “сірого трафіку” (який або заборонений, або на межі з TOS партнерської програми) – то варто спочатку зробити все максимально безпечно, переконатися, що трафік зливається з максимальною емуляцією природної поведінки користувачів, а всі логи реферерів на виході трафіку будуть відповідати тій картині, яку звикла бачити партнерська програма.

Кращий спосіб отримати повну картину і зрозуміти як все влаштовано зсередини – знайти людину всередині партнерської програми (з відділу безпеки або схожих відділів, безпосередньо пов’язаних трафіком), або людину, яка раніше вже мала досвід роботи всередині партнерських програм.

Оцініть статтю
Додати коментар