Як не вбити свій сайт крауд-маркетингом

Крауд-маркетинг – метод прихованого маркетингу та отримання посилань на ваш сайт, який використовує наступні інструменти:

  1. Спілкування на форумах, в блогах, соціальних мережах з метою ненав’язливо розповісти про переваги рекламованого товару, нав’язати користувачам його покупку або залишити посилання.
  2. Написання коментарів до профільних статей, з метою підштовхнути читачів до обговорення і надалі «натякнути» їм про свій бренд, сайт, продукт. Коментарі можуть розбавлятися активним посиланням.
  3. Ведення обговорення у форматі “Питання-відповідь”, розміщення відгуку на сайтах з відгуками і подальше його обговорення. Діалог може бути продуманий заздалегідь і вестися з метою створити видимість об’єктивності.

Мета крауд-маркетингу – збільшення трафіку потенційних клієнтів, отримання посилань з тематичних ресурсів, підвищення впізнаваності бренду, збільшення продажів без застосування прямих маркетингових технологій. Потенційний клієнт повинен сам прийти до ідеї скористатися пропозицією, а завдання крауд-маркетолога – його до цього підштовхнути.

Поради щодо ефективного крауд-маркетингу

  • Пошук майданчика. Найпростіше рішення, де можна залишити посилання, це форуми. Форуми можна знайти через пошук, за допомогою певних патернів. Сенс в тому, щоб через пошук знаходити тематичні форуми та там залишати посилання. Впишіть в пошуковий рядок вашу основну тематику бізнесу або послуги та додайте патерн зі списку нижче.

Приклад запиту у пошуковику: амарант showtopic

Список патернів:

index.php?board=
forum
phorum
powered by vbulletin
forumdisplay
showtopic
topic
showthread.php
powered by phpbb
phpbb
створено на основі phpbb
viewtopic.php?f=

  • Якість майданчиків. Перед вибором джерела переглядайте вихідний посилальний профіль. Він не повинен бути переспамлений, а також, особливу увагу треба звернути, якщо донор посилається на сайти з вірусами.
  • Посилання. Не використовуйте посилання в профілях, або коментарі в блогспоті, тому що блогспот переспамлен. Навіть якщо зараз ви знайшли новий блог на блогспоті, то швидше за все він буде переспамлен після ваших перших посилань.
  • Як публікуємо посилання. Деякі з форумів дозволяють зробити підпис під повідомленням, а також редагувати повідомлення (працює якщо тема на форумі не “піднімається” після правки повідомлення і підпису). Заходьте на форум і залишайте повідомлення в різних гілках як звичайний юзер. Коли тема застаріває, модератор, в основному, перестає стежити за нею. Потім редагуємо повідомлення або ставимо посилання в підпис. Якщо тема не випливає наверх при редагуванні повідомлення, то ок, а якщо оновлюються підписи, то юзаем підписи (в деяких движках форумів підписи в уже опублікованих повідомленнях не оновлюються).
  • Потрапляйте в тематику розмови. Повідомлення, що носять завуальований рекламний характер, розпізнаються швидко і в кращому випадку видаляються. У гіршому – на товар, що просувається, вішається ярлик негативу. Тому спілкування має бути виключно по темі. Важливо “втертися в довіру”.
  • Не займайтеся переспамом. Не потрібно багато посилань в коментарях, навіть якщо джерело ще не переспамлено. Можливо, це трапиться в майбутньому – поруч з вашими посиланнями з’являться посилання на сторонні ресурси, що зменшить трафік потенційних клієнтів.
Оцініть статтю
Додати коментар