Як отримувати зворотні посилання з високим DR за допомогою Creative Commons

На Ютуб-каналі “Authority Hacker” вийшло інтерв’ю зі Стейсі Макнот, в якому вона розповідає про те, як отримувати якісні зворотні посилання за допомогою зображень і ліцензії Creative Commons.

Стейсі – відомий позаштатний SEO-фахівець і консультант з контент-маркетингу. Вона пише тексти для бізнесу з 2006 року і займається пошуковою оптимізацій у Великобританії і Європі з 2009 року.

А тепер розповім коротко, про що мова.

Creative Commons – це Ліцензія, по якій в Інтернеті поширюється контент, що означає, що, крім Правовласника, об’єктом можуть вільно користуватися і інші люди (в тому числі змінюючи його).

Взагалі ліцензій Creative Commons досить багато (CC BY, CC BY-SA, CC BY-ND, CC BY-NC, CC BY-NC-SA, CC BY-NC-ND). Але нам в рамках даного поста потрібно лише сама базова – дозволяє людям робити все, що завгодно, з контентом, за умови вказівки автора оригіналу.

Лінкбілдінг з використанням CC-зображень

Створіть добірку зображень, які ви будете поширювати під ліцензією Creative Commons. Залийте її на Flickr та інші аналогічні сайти з безкоштовними картинками. Блогери і журналісти будуть використовувати ваші зображення, і ставити зі своїх матеріалів зворотні посилання на вас, у відповідність з умовами дистрибуції.

Зображення варто підбирати під конкретні ніші. Стейсі, як правило, використовує картинки за такими ключовими словами, за якими видача Google не надає широкого вибору з включеним фільтром Creative Commons. У 2020 році найбільшу віддачу Макнот отримала від ніші «робота з дому».

Ось невеликий список стоків, рекомендованих Стейсі:

  • flickr.com
  • unsplash.com
  • shutterstock.com
  • gettyimages.com

На цих сайтах можна відсортувати картинки за популярністю і побачити, що користується найбільшим попитом. Наприклад, заходимо на Shutterstock в розділ “фото” і, прокрутивши трохи сторінку вниз, бачимо наступну плашку “Найпопулярніші пошукові запити для стокових зображень”.

Не зайвим буде подивитися, які зображення найчастіше купують. Але подібне сортування є і по безкоштовних фотографій, ілюстрацій, векторів і відео. Щось таке є на моєму улюбленому Pixabay.

Переглядаєте галереї, створюєте схожі зображення і ліцензуєте через Creative Commons!

Які картинки створює Стейсі:

  • Фотографії речей, які ви можете зробити в умовах офісу, або вийшовши на вулицю.
  • Прості сюжети, які не потребують додаткових витрат.

Не потрібно фотографувати незнайомих людей без дозволу! Вони не зрадіють, дізнавшись, що їх фото розмістили на стоках. За подібні дії у вас можуть виникнути проблеми, аж до юридичних.

Зробіть 50 фото. Завантажте їх на Flickr (там найпростіше робити SEO). Назва зображення стане заголовком (title). Поле для опису-метаописанням (meta description). Не забудьте вказати, що для використання картинки потрібен дозвіл автора.

Виберіть 2 зображення з 50, які покажуть себе найкраще. Залийте їх на інші фото-стоки. Потім додавайте по 5-10 картинок щомісяця.

Сервіси для відстеження ваших фото:

  • copytrack.com
  • picmatch.ca

Як тільки ви виявили, що хтось використовує ваші картинки і не ставить на вас зворотні посилання (що відбувається в 95% випадків), зверніться до власника сайту і ввічливо попросіть вказати авторство. Як правило, чим більше і відоміше сайт, тим краще відгук.

Найефективніше зв’язуватися з Редакцією, а не з конкретним журналістом. Часто буває так, що у журналістів немає доступу до редагування їх матеріалів. Якщо не змогли знайти контакти редакції, пишіть на основний email сайту.

У листі необхідно подякувати редакцію, журналіста або блогера за те, що вони використовують ваші зображення. Дати посилання на Flickr, де спочатку відбувалося розміщення і вказані умови атрибуції. Додати посилання на матеріал, де використовується картинка. Попросити написати під фото або в кінці статті дані власника (ваші) зі зворотним посиланням на ваш сайт.

У разі ігнорування Вашого першого листа, через 7 днів можна відправити друге. Відсоток успішності даної схеми варіюється від 20% до 60%. Звичайний блогер, з великою часткою ймовірності, вас просто не помітить. А ось BBC вибачиться і вкаже все, що потрібно.

Чим краще сайти посилаються на вас, тим вище якість вашого посилального профілю. Однак ця стратегія не повинна бути єдиною в арсеналі досвідченого лінкбілдера. І вже тим більше вона не буде працювати без контенту.

У будь-якому випадку, це гарнір, а не основне блюдо.

Оцініть статтю
Додати коментар