Якими інструментами можна налаштувати A/B тестування?

Хочемо порівняти показники при взаємодії зі старим і новим дизайном сайту. Якою має бути вибірка для отримання коректних результатів? Є ще якісь поради при проведенні A / B тестів на сайті?

Відповідь

Для проведення A/B тестування нового дизайну сайту можна використовувати Google Optimize, налаштувавши експеримент з переадресацією, тому що в більшості випадків розгортання нової версії сайту відбувається на піддомені.

  • Саме такий варіант підійде для тесту нового дизайну сайту, тому що будуть тестуватися абсолютно різні за своєю структурою сторінки, а ідентифікація варіантів буде вже відбуватися по URL.
  • Також необхідно буде зробити налаштування варіантів тестування, використовуючи розширені налаштування редиректу зі заміною тексту по домену на новий піддомен.
  • Зберігши зміни залишиться пов’язати експеримент з Google аналітикою встановленою на сайті для збору статистики і налаштувати потрібні цілі для проведеного експерименту.
  • Після завершення налаштувань необхідно провести установку коду оптимізації на початку тега <HEAD> кожної сторінки на основному домені або зробити. Розміщення цього коду за допомогою Google Tag Manager з пріоритетом активації тега перед тегом Google Analytics і запустити експеримент.

👉 Для зміни дизайну рекомендуємо:

  1. Проводити експерименти для 100% трафіку, що йде на сайт.
  2. Не проводити таргетинг на аудиторію.
  3. Не проводити тестування на піку (або мінімумі) сезону, якщо в ніші спостерігається сезонність.
  4. Тестування на маленьких аудиторіях не об’єктивні. Для тестів потрібна аудиторія в тисячі осіб і великі терміни тестування, від 2-х тижнів мінімум.
Оцініть статтю
Додати коментар