Який інструмент для вимірювання Pagespeed дає більш адекватні результати?

Який тул для вимірювання Pagespeed дає більш адекватні результати?

  1. PageSpeed Insights?
  2. Lİghthouse?
  3. PingDom?
  4. Webpagetest?

Я перевіряю через все, проблема в тому, що всі вони показують іноді протилежні результати. На підставі яких результатів ставити завдання розробникам?

Відповідь

Розберімось як працює і для чого призначений кожен з інструментів.

  • PageSpeed Insights (https://developers.google.com/speed/docs/insights/v5/about) згідно з довідкою Google призначений для аналізу швидкості завантаження сторінки для мобільних і десктопних пристроїв. Інструмент швидко збирає інформацію як по фактичній швидкості завантаження реальних користувачів (дані браузера Chrome) так і значення швидкості при імітації процесу завантаження. Також сервіс дає рекомендації щодо поліпшення швидкості завантаження конкретної сторінки. PageSpeed Insights відмінно підходить для ознайомчого аналізу показників швидкості завантаження сторінки.
  • Lighthouse (https://developers.google.com/web/tools/lighthouse) дозволяє більш повно проаналізувати процес завантаження сторінки, інтерактивність і провести замір значень Core Web Vitals. Перед запуском тесту можна самому вибрати які показники необхідно проаналізувати. Даний інструмент відмінно підходить для детального аналізу причин поганої швидкості завантаження і опрацювання значень Core Web Vitals.
  • PingDom (https://tools.pingdom.com/) інструмент аналізу показників швидкості завантаження надає достатньо даних для аналізу сторінки в безкоштовній версії. Користувачеві пропонується протестувати швидкість завантаження з 7 географічних точок від Сан-Франциско до Токіо. Платна версія передбачає більш повний функціонал для аналізу.
  • Webpagetest (https://webpagetest.org/) інструмент дозволяє в лабораторних умовах перевіряти швидкість завантаження змінюючи значення локації, мережі, типу пристрою і браузера в якому проглядається сторінка. Даний інструмент призначений для контрольованого моніторингу продуктивності сайту.

️За підсумком аналізу інструментів можна сказати, що для постановки завдання розробникам щодо поліпшення швидкості завантаження варто орієнтуватися на значення інструментів LIghthouse і PageSpeed Insights так як формула ранжирування Google враховує значення продуктивності сайту одержувані з даних сервісів. PingDom і Webpagetest відмінно підійдуть для оцінки сайту «з боку», але орієнтуватися все ж варто на показники LIghthouse і PageSpeed Insights.

Оцініть статтю
Додати коментар